Kaikesta huolimatta tunnen sääliä Kurosta/Ruususta kohtaan. Eipä se Mattikaan ihan herrasmiehen lailla tainnut hoitaa loppuunasti suhdettaan Kurosen kanssa...? Kuronen olisi varmasti saanut jopa kansan sympatiat puoleensa ellei olisi noin voimakkaasti lähtenyt hakemaan kostoa ja ymmärrystä osakseen - vaikka varmaan se sisäinen tuska oli sitten niin kova että se piti mennä koko maailmalle huutamaan. Mutta sanonpahan vaan, että ei tässä Matilla ja Merikukallakaan ihan puhtaat jauhot pussisa ole. No siinäpähän käyvät kumpikin omia käräjiään sitten. Ei kovin kypsää käytöstä, yhdeltäkään osapuolelta. Hienoja mallikansalaisia meillä ;)
Kuroselle rauha - ällö Matti & Merikukka
rilluri
51062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jättäkää jo Kuronen rauhaan, hän on jo maksanut kovan hinnan.
Että Susan itse viitsii ottaa kantaa niin näkyvästi Ohossa, ja pyytää, että kumpa Matti jättäisi hänet rauhaan. Ei enää haastatteluja häneltäkään tästä aiheesta, niin pöly laskeutuu.
Kun oletten sitä tääl netis haukkuneet ja loukanneet,ainaki jourutten poliisin kirjoihin ja kuulusteltavaks, on sil muuten ouron malliin klyyvari,sori toi tuli vahinkos. Nyt jourun minäkii poliisin kirjoihin,perketi että mokasin.
voin lähtiä vankilaan. Eipähän tartte töissä käyrä, ja pääsen opiskelemaankin. Olen valamis uhrautumaan teittien puolesta ja tunnustan kaikki.
Eikä kovin kypsää käytöstä niiltä tavallisilta herjaajiltakaan.