PS valehtelee!

PS:ssä ja Keskusta ovat kummatkin maanvilijelijöiden puolueita. Ja kummassakin on toimintavat samanlaista pas*aa. Kumpikin hankkii riveihinsä kuuluisuuksia: keskusta Tanja Saarelan ja Juha Miedon. PS hankkii Tony Halmeen ja Pertti "Veltto" Virtasen. Velttoa väkeä on koko sakki! Hahaa!

Mielummin äänestän Vihreitä tai Vasemmistoliittoa. Ne ajavat kansan asiaa.
2273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko se se mitä vihreät olivat ajavinaan ennen vaaleja vai sitä mitä ne hallitusohjelmassa sitoutuvat ajamaa. Siinä olisi kisan paikka: kuka keksii ensimmäisenä jonkun kohdan joka on samalainen vihreitten vaaliohjelmissa ja hallitusohjelmassa. Melko vaikea tehtävä mutta pakkohan sieltä on jotain yhteistä löytyä. Tai sitten ei.

Äänestä
  • Tuohan on Kylmäsen "tikku mää mitään tiijä" Usko. Se vaa hämäyksen vuoksi puhuu vasureista ja vihreistä. Uskoa kyrsii niin saakelisti se kun demarit sai vaaleissa turpaa että tukka lähti ja perussuomalaiset kasvatti taas äänimääränsä kaksikertaiseksi. Sitten Usko vielä todisti EU-maksuista ettei se mistään tiedä.
    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000019&posting=22000000025095851

    Vanhanen veti Heinäluoman kölin ali vielä hallitustunnutelussa. Demarit elätteli hallitustoiveita ja nyt se paperi on niitten hirttoköytenä. Oppositiopolitiikalta on pohja pois kun vedetään esiin demareitten vastaus Vanhasen hallituskysymyksiin.
    Mutta Usko on niin tyhmä ettei se ole huomannu vielä tuotakaan. Eihän se ole huomannu vielä sitäkään että Lipponen veti kaukaa oikealta kokoomuksenkin ohi. Koskaan ei porvareitten asioita ole ajettu niin räikeästi kuin Lipposen hallitus teki. Heinäluoman varallisuusveron poisto on pientä piperrystä niitten rinnalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PS valehtelee! kirjoitti:

PS:ssä ja Keskusta ovat kummatkin maanvilijelijöiden puolueita. Ja kummassakin on toimintavat samanlaista pas*aa. Kumpikin hankkii riveihinsä kuuluisuuksia: keskusta Tanja Saarelan ja Juha Miedon. PS hankkii Tony Halmeen ja Pertti "Veltto" Virtasen. Velttoa väkeä on koko sakki! Hahaa!

Mielummin äänestän Vihreitä tai Vasemmistoliittoa. Ne ajavat kansan asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu