Hah, voi että Mäkkäri on yks housuunpaskoja!
Sen ymmärtää että pelkäs lähteä heleniuksen kanssa tanssiin, mutta kun joku Lostedt haastaa niin mene pupu pöksyyn, voi itku mikä pelle!
Mäkkäri-poju pelkäs
Härdell
2
471
Vastaukset
- hopblaa
Mäkkäristä on enemmän hyötyä kentällä kuin Luuseriteetista.. Pellejä molemmat, mutta Mäkiaho osaa hieman pelatakin.
- Device
Kyllä se Patekin osaa pelata kunhan sille annettaisiin enemmän peli aikaa, olisi ollut kyllä jännä nähdä kuinka olisi käynyt Mäkkärin ja Lostedtin välisessä matsissa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957