Mikä on kuusi henkilöä lavalla ja haisee tupakalle, vanhalle viinalle ja sillille???
No sehän on tietty Tiktak lavalla.
Vitsi Tiktakista
7
831
Vastaukset
- Tiktak-fani
on tunnettu runkkari, joka nimimerkin suojasta käy viattomien naisihmisten kimppuun, varsinkin jos nämä naiset menestyvät omalla kovalla työllään.
Askohan on myös vanha hanuristi, joka luulee olevansa kitaristi, mutta on liian laiska harjoittelemaan ja katkeruuttaan ei voi muuta kuin nimimerkin suojasta heittää herjaa kun bisnekset kusevat.- Humoristinen setäfani
Et sä kuitenkaan mitään p*ll*a tiktakteilta saa vaikka kuinka täällä riehuisit :)
- Tapio Karjus
Tiktakin kova työ:
-Soitetaan bändikoulussa (koulun kamoilla ja koulun tiloissa)
(Silirimpsis, levy-yhtiön pojat tuli käymään)
-levytetään (valmiit hittibiisit)
-vedetään keikat
Ns. perusbändin kova työ:
-hommataan soittokamat (omalla rahalla)
-hommataan treenikämppä (omalla rahalla ja hiellä)
-treenataan ahkerasti useita vuosia.
-yritetään markkinoida bändiä keikkapaikoille ja levy-yhtiöihin (saattaa viedä esim. 10 vuotta)
-tehdään biisejä
Ja jos hyvin käy:
-levytetään
-vedetään keikkoja - Tiktak-fani
Tapio Karjus kirjoitti:
Tiktakin kova työ:
-Soitetaan bändikoulussa (koulun kamoilla ja koulun tiloissa)
(Silirimpsis, levy-yhtiön pojat tuli käymään)
-levytetään (valmiit hittibiisit)
-vedetään keikat
Ns. perusbändin kova työ:
-hommataan soittokamat (omalla rahalla)
-hommataan treenikämppä (omalla rahalla ja hiellä)
-treenataan ahkerasti useita vuosia.
-yritetään markkinoida bändiä keikkapaikoille ja levy-yhtiöihin (saattaa viedä esim. 10 vuotta)
-tehdään biisejä
Ja jos hyvin käy:
-levytetään
-vedetään keikkojaSiis Tapio Karju - kova karju -vois omassa naisvihamielisyydessään ottaa huomioon, että kannattaisi kuunnella bändiä itse eikä olettaa bändistä asioita ainakaan sellaisia, jotka eivät ole olleet totta useaan vuoteen!
Laitoit omassa kovin hienossa (siis omasta mielestäsi) jaottelussa eri osioihin Tiktakin omat työt ja perusbändin työt. Nyt olet kyllä jostain ihmeen syystä kuvitellut asiat ihan pieleen. Ei ne noin ole Tiktakin osalta menneet! Kyllä on ihme juttu, että nykysuomen karjut edelleen kuvittelevat että studiomuusikot tekee työt tyttöjen sijasta! Tytöt soittavat ITSE! He eivät sävellä itse, mutta sen he myöntävät reilusti! Mikä tässä muka on epäselvää? Saisit hävetä paska, ihan todella! - Tiktak-fani
Humoristinen setäfani kirjoitti:
Et sä kuitenkaan mitään p*ll*a tiktakteilta saa vaikka kuinka täällä riehuisit :)
Siis tässä maassa on muunkinlaisia jätkiä kuin joitakin esipuberteettisia pillun vonkaajia, joita näet katselemalla itse peiliin! Minulla henkilökohtaisesti ei ole ollut vuosikymmeniin tarvetta vongata mitään mistään, mutta aina tunnen suurta huvia, kun voin sanoa kaltaisillesi huohottajille pari totuuden sanaa päin naamaa!
On todella niin helppoa melskata täällä nimettömänä ja hyökätä menestynyttä tyttöbändiä vastaan tarvitsematta kantaa vastuuta mistään ikinä!
Minä kuuntelen Tiktak-yhtyettä mielelläni menettämättä malttiani turhaan jonkin seksuaalisen intohimon takia. Pikemminkin tytöt voisivat olla omia tyttäriäni! Mietipäs sitä! Kuinka mielelläsi vonkaisit jotakin vihjaamasi mukaisia juttuja omilta sisariltasi, olettaen että sinulla sellaisia olisi? - Totuus on täällä
Tiktak-fani kirjoitti:
Siis Tapio Karju - kova karju -vois omassa naisvihamielisyydessään ottaa huomioon, että kannattaisi kuunnella bändiä itse eikä olettaa bändistä asioita ainakaan sellaisia, jotka eivät ole olleet totta useaan vuoteen!
Laitoit omassa kovin hienossa (siis omasta mielestäsi) jaottelussa eri osioihin Tiktakin omat työt ja perusbändin työt. Nyt olet kyllä jostain ihmeen syystä kuvitellut asiat ihan pieleen. Ei ne noin ole Tiktakin osalta menneet! Kyllä on ihme juttu, että nykysuomen karjut edelleen kuvittelevat että studiomuusikot tekee työt tyttöjen sijasta! Tytöt soittavat ITSE! He eivät sävellä itse, mutta sen he myöntävät reilusti! Mikä tässä muka on epäselvää? Saisit hävetä paska, ihan todella!että kun kun Tiktakin kokooja pete kokljuschkin olin ton opiston rehtori ja mangeri, niin hänen veljensä gugi kokljuschkin joka on Universalin pomo otti ne likat tietty heti firmaansa.
Tiktakin läpimurto tapahtui muuten Jyrkin skabassa jota voidaan luonehtia esi-idolseksi, tämänkin kaikki kiihkofanit haluavat unhotaa.
Ja paljon muuta.
Tiktak on keskikertainen bändi jonka avut perustuvat ulkoiseen ja seksuaaliseen viehätykseen. - Tiktak-fani
Totuus on täällä kirjoitti:
että kun kun Tiktakin kokooja pete kokljuschkin olin ton opiston rehtori ja mangeri, niin hänen veljensä gugi kokljuschkin joka on Universalin pomo otti ne likat tietty heti firmaansa.
Tiktakin läpimurto tapahtui muuten Jyrkin skabassa jota voidaan luonehtia esi-idolseksi, tämänkin kaikki kiihkofanit haluavat unhotaa.
Ja paljon muuta.
Tiktak on keskikertainen bändi jonka avut perustuvat ulkoiseen ja seksuaaliseen viehätykseen.... joka ilmenee siten, että tytöt menestyvät konserteissa ja heitä halutaan kuunnella. En minä henkilökohtaisesti halua kuunnella ketään ketun näköistä pitkätukkaista miestä, joka esiintyy Jone Nikulan kanssa jossakin nykyformaatin (yök!) mukaan rustatussa ohjelmassa, vaikka ko kettu olisi miten monen vuoden mittaan mainostanut, kuinka monta Kossu-pulloa on ryyppäillyt tyhjäksi ja aikoo vielä senkin jälkeen suuressa luomisentuskassaan kietaista!
Tiktak vetoaa minuun AITOUDELLAAN. Aitoutta ei ole juotujen Kossu-pullollisten määrä varsinkaan ilmi annettuna lukuna, vaan se vaikutelma, mikä ihmisen korvaan tulee musiikkiesityksestä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1406678Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746002426Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk461680Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141381Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna891232- 691079
Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481055Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631042Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271029- 63956