Vanhanen

Keskustan pään menoksi on punottu kavala juoni. Hallitusneuvottelut rupeavat takkuamaan ensi viikolla ja tunnustelija täytyy lopulta vaihtaa.

Tuloksena on Kataisen sinipunahallitus.
1140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Matti hoitaa homman kotiin. Vähän jäi kirveleen että oisko sossut ollu kuiteski parempi hallituskaveri mutta ans kattoo ny.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varo! kirjoitti:

Keskustan pään menoksi on punottu kavala juoni. Hallitusneuvottelut rupeavat takkuamaan ensi viikolla ja tunnustelija täytyy lopulta vaihtaa.

Tuloksena on Kataisen sinipunahallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu