Viitsisikö joku Kansa fani kirjoittaa ylös "Delilah" ja "Kalajoen hiekat"kappaleiden sanat. Jo etukäteen syvästi kiitollinen!
Muistaisko joku sanoja?
4
1133
Vastaukset
Ainakin Delilah sanat löysin, mutta nykyisinhän on laitonta laittaa laulun sanoja internettiin, olisi paljonkin laulunsanojen sivuja, mutta tyhjentyneet on sivut sanoista..jos vielä löytyy sivuja joissa laulujen sanoja niin en usko, et enää kovin kauaa. Käräjille joutuu, jos kirjoittaa laulun sanoja esim. tänne palstalle suoraan tai, jos omalla sivulla julkaisee laulun sanat.
esimerkitsi tämä hyvä sivu on historiaa....
http://www.turkku.com/lyrics/sanat_k.phtml
Vielä löytyi siis Delilah lauluun sanat, tiedä sitten kuinka kauan sivu on voimassa..
http://www.valt.helsinki.fi/atk/kvali/2001/delilah.htm- ..............................
Justiina tietää
Niin tietäisinkin, ja laittaisinkin ne sanat tähän, mutta kun se on kiellettyä, just kuten nim.merk. "Uralin" totesikin.
- Muusikko999
Auttaisin mielelläni. Mutta suomen kansa on äänestänyt nämä apinat eduskuntaan jotka päätää mitä saa julkaista ja mitä ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142830Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212751Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182504Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431431- 1441334