millainen se oli vieläkö muistat?
Ensi suudelmasi
15
7262
Vastaukset
- minä taas
eka suudelma oli aikanaan, ku olin itse 9 - 11v ikäinen ja naapurin kaksostyttö oli vajaa 3v nuorempi... keskellä metsää lähellä kotia.
Kysyin siltä, mille tuntus jos suutelis... en tiedä oliko sen sen eka... - Heikki.Hellämieli
Muistan sen hyvinkin. Siis jos puhutaan suudelmista, ei pusuista.
Se oli vasta lukion ekalla. Koulun diskossa. Oman luokan tyttö, pitkä ja vaalea kiharapää valloitti teinipojan hitaita tanssimalla. Olin ujo poika, eikä fyysistä kontaktia tyttöihin ollut ollut minkäänlaista.
Olin aivan niin hurjana kiihkosta kuin vain 16-vuotias teinipoika voi olla kun ensimmäistä kertaa tuntee tytön pienet rinnat omaa rintakehää vasten ja saa varovasti kokeillen laskea kätensä tytön farkkujen verhoamalle takapuolelle. Uskoisin, että tyttö huomasi innostukseni, sillä olimme hyvin lähekkäin ja housujeni taskussa ei vielä alaikäisenä pullottaneet auton avaimet..
Yhtäkkiä tyttö taivutti päätään taaksepäin ja katsoi silmiin, kallisti päätään vähän ja painoi huulet huulilleni. Tuntui oudolta, kostealta ja lämpimältä. Maistui hyvältä. Vielä oudommalta tuntui kun tytön kieli tunkeutui huulieni välistä ja aloitti varovaisen tutkiskelun suussani.
Jos joku tästä jo pääsi mukavaan tunnelmaan niin kannattaa lopettaa lukeminen nyt. Sillä homma jatkui tietysti kokemattoman teinipojan yli-innokkaan kielen tunkeutumisella tytön nielurisoihin asti niin että kuola valui varmasti molempien rinnuksille asti. =)
"Seurusteltiin" kuitenkin ainakin pari viikkoa. :) - muistan aina
Sen päivän muistan kirkkaammin kuin eilisen.
Olin 16-vuotiaana kesätöissä ja työpäivän jälkeen oli tarkoitus treffata harrastuksen kautta löytämäni muutaman vuoden vanhempi tyttö.
Tyttö tuli minua vastaan töihin ja kävelimme erään hänen tuttunsa talolle (tuttu ei ollut kotona). Suutelimme oven suussa, ja se suudelma oli paras minkä ikinä olen saanut.
Juttu kaatui omaan mahdottomuuteensa parissa viikossa. Näistä hienoista päivistä on kulunut jo liian kauan, enkä ole enää mitään vastavaa huumaa kokenut, vaikka naisia on ollut tämän jälkeen parisenkymmentä. - birdy88
se tapahtui kolmannella luokalla pullon pyörityksen yhteydessä...sitä ennen vain piti harjoitella tovi.Oppi äitinä toimi silloin vanhempi kaverini eli n.s "kokeneempi".
Emme pystyneet katsomaan pojan kanssa toisiamme silmiin melkein laisinkaan samaisena päivänä... - ½mies
Muistan! liian paljon, liian lyhyessä ajassa ja aivan liian myöhään!
Olin silloin 26v ja siitä on aikaa vuoden verran... - .Milja.
Kyllähän ensimmäisen suudelman aina muistaa..
Omani tapahtui aikoja sitten, nuorena 14 vuotiaana tyttösenä.
Tapasin kotikaupunkini ilmaisfestareilla kohteliaan ja mukavan, minua pari vuotta vanhemman herkän nuorukaisen, joka johdatti minut puiden katveeseen vanhalle hiihtosillalle katselemaan festarialuetta. Minulle koitti lähdön hetki ja rohkaisin mieleni ja viattomuuttani todistellen kysyin saisinko halata. Hetken päästä nojauduimme molemmat hieman taakse päin, katseemme kohtasivat hetkeksi ja suudelma koitti. Muistan vieläkin ne perhoset vatsassani :)
Suhteestamme ei tosin tullut loppujen lopuksi mitään, mutta ainakin kauniit muistot säilyivät.. - ensisuudelma
Minun ensisuudelma oli yläasteen viimeisellä luokalla.
Eräs heppu lukiosta, pari vuotta minua siis vanhempi etsiskeli kotibileistä sammumispisteessä olevia nuoria tyttöjä ja ikävä kyllä löysi minut yhdeltä sohvalta. Tunki kieltä kurkkuun melko voimakkaasti enkä oikeastaan kerennyt edes huomaamaan kuka se oli. Paras kaverini oli ihastunut kyseiseen tyyppiin ja sattui kävelemään huoneeseen. Vähän järkyttyi.
Loppu illan kyseinen kloppi yritti viedä asioita pidemmälle, mutta tokenin sen verran, että tajusin laittaa pisteen hommalle.
Ei varsin romanttinen ensisuudelma, eikä niitä sellaisia ole kyllä sen jälkeenkään tullut.
Odottelen itse asiassa sitä varsinaista ensisuudelmaa, eiköhän se vielä joskus vastaan kävele :) - Evetsy
paska homma, mut ei muisti pelaa..
joku vois joo kertoo jos muistaa puolestani :D? - K<3L4-ever
ensisuudelmani tapahtui eräänä lämpimänä kesäpäivänä ollessani 13 vuotias. Olin pitkään ollut ihastunut yhteen aivan ihanaan jätkään ja eräänä päiväna sain hänen sähköpostinsa. olin niin iloinen! aloimme pitää yhteyttä ja tapailimme välillä kavereiden kanssa. eräänä päivänä kun tapasimme taas kaveriporukalla, ja päivän pääteeksi hän veti minut omenapuiden alle ja suuteli minua hellästi..
- koulutytsy95
Se tapahtui kun olin 8-9 vanha, tai se tapahtui sängyssä pojan kanssa ja me oikein suutelimme. < 33
Se oli ihanaa aikaa. Ihme kyllä me silloin jo ymmärsimme kaiken suutelusta ja sen sellatteesta.- carrieh
Se tapahtui noin puoli vuotta sitten kun näin erään vanhan luokkakaverin hyvin pitkästä aikaa. Menin hänen luokseen ja ensimmäiseksi poika laittoi hieman taustamusiikkia. Huone oli sellainen ihanan hämyinen ja pimeä. Isuttiin siinä sitten pojan sängyllä kunnes tämä nappasi minut kainaloonsa ja kaaduttiin siihen sängylle sitten. Pojan kädet alkoivat vaellella paitani alla ja minun käteni hänen housuissansa. Tiesin että kohta olisi ensisuudelman aika. Kiepsahdin hänen päällensä ja hän katsoi minua hyvin pitkään silmiin ja antoi pinenen hymyn. Se oli menoa sen jälkeen. Imuteltiin noin 30min...
oli ihanaa:)
- ruska
mun ekan suudelman vaihdoin erään ihan mukavan ruotsalaisen kanssa ollessani ulkomailla viime kesänä ;)
Eihän se tietenkään ollut muuta kuin puhdasta intohimoa ja tuntui välillä vähän jopa inhottavalta imutella täysin vieraan kanssa ensimmäistä kertaa. noh tilanne oli mikä oli.
Ihanimman ja parhaimman (jonka kyllä kanssa laskisin ekaksi suudelmaksi myös) koin erään melko tutun miehen kanssa jonka kanssa tunteet oli molemminpuolin täysin mukana. Tuntui kyllä taivaalliselta siihen ruotsalaiseen lomaheilaan verrattuna :) vau! - 18v.tyttö
olin ehkä vain ihastunut kyseiseen poikaan.. ja sen suudelman jälkeen olin varma että olen lesbo. :'| aluksi en edes uskaltanut suudella, vaikka seurustelimme. viivytin sitä niin pitkälle kun mahdollista, koska poika teki siitä jotenkin pelottavaa. tuijotti mua pitkään tai kerran tyyliin kysy, että nytkö suudellaan. enhän mä osannu tosiaan, enkä ylettänytkään. sitten kun olin kertonut joskus mesessä mun suudelma-unelmabiisin niin sitten ku se soi niin se kysy: "mitäs tän biisin aikana pitikään tapahtua?" ja mä käänsin ehkä millin päätä sen suuuntaan ja sitten se pussas tai suuteli tai nuoli mun naamaa ja mä mietin että koskakohan se lopettaa ja pitääköhän sen nuolla mun leukaa asti. :| oivoi. ei tuntunu kyllä järin kummoselta. tai ehkä olin odottanut liikoja. tai no myöhemmät kokemukset osottaa toista. :P onneks.
- hennez
Oma eka pusuni oli 13v sen aikaisen "poikaystävän" kanssa. Istuttiin maitolaiturilla johon aurinko paistoi. Hän sitten lopulta kysyi että pitäskö meidän pussata tai jotain siihen suuntaan...Ensin siitä ei tullut mitään kun nauroin vaan koko ajan:D mutta kyllä se sitten siitä.
- kuolainen. :D
poika kuolasi ku mikäkin.. muuten hyvä mut joutu pyyhkii sitä sen kuolaa sillee huomaamattomasti.. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244642
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333533Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543414Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282680Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122351MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774