Outbackin rengastus

Minkälaiset/kokoiset renkaat(vanteet ja kumit ) on havaittu toimivimmiksi uusissa/uudehkoissa Outbackeissä?

Onko ensiasennusrenkaat toimivat vai syytä vaihdattaa heti?
2648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Normaalisti kaikkien autojen ensiasennusrenkaat vaihdetaan heti pois.
Autotehtaat käyttävät halpoja, pohjoisiin oloihin soveltumattomia renkaita ja ovatkin ne selkeä turvallisuusriski uuden auton alla.

Tässä nimenomaisessa tapauksessa selkeästi normaalia 215-leveätä rengasta parempi on 225-leveä koska ainakin Helsingissä Ruskeasuon kohdalla Mannerheimintiellä on vaarana loivassa mutkassa pidon loppuminen.
Vastaavia paikkoja löytyy etelä-Suomesta varmasti muitakin.

Äänestä

Vain koeajon perusteella voi sanoa että outbacin rengastus on ihan hyvä, mutta tietysti sekin vaikuttaa millaiseen käyttöön auto tulee. Itelläni on legacyssä alkuperäiset bridgen potenzat 215-45-17
ja vaikuttavat ihan hyviltä maantieajoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Subbe vieläkin listalla kirjoitti:

Minkälaiset/kokoiset renkaat(vanteet ja kumit ) on havaittu toimivimmiksi uusissa/uudehkoissa Outbackeissä?

Onko ensiasennusrenkaat toimivat vai syytä vaihdattaa heti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu