ED TV

Kattoiko joku Maanantai leffan Ed Tv?
Mitä piditte?

Ja huomasko joku oliko se yks äijä sarjasta 24.
3267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pessimisti palaa...no, en kuitenkaan pitänyt ed tv:stä kovinkaan paljon. Leffan loppu oli jotenkin niin ennalta arvattavaa ja muutenkin kaikki ne yleisön reaktiot sun muut oli juuri sitä tyypillistä amerikkasiirappia.
Ilmeisesti tarkoitat tuolla "yhdellä äijällä" Dennis Hopperia? No, Hopperin pitäisi olla, jos nyt elokuvia katselee, niin tuttu huomattavan monesta elokuvasta:
http://us.imdb.com/Name?Hopper, Dennis

Äänestä

Ihan hyvä leffa muistan sen olleen. Idea oli vähän samanlainen kuin Truman Showssa, mutta kuitenkin se oli erillainen...;)

Äänestä
  • Joo, ainahan Hollymetsässä tehdään ainakin pari samantyyppistä produktiota samaan aikaan. Jotenkin tämä tuntui ronhowardilaisuudestaan huolimatta Truman Show'ta paremmalta. Lieniköhän syy sitten siinä, että yrittivät olla realistisempia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juupeli kirjoitti:

Kattoiko joku Maanantai leffan Ed Tv?
Mitä piditte?

Ja huomasko joku oliko se yks äijä sarjasta 24.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu