Ajoin vähän aikaa sit karvat kokonaan pois alapäästä ja leuasta, sellasella vaahdolla joka "polttaa" karvat ja sit vaan vedetään höylällä jossa ei oo teriä ollenkaan.. hyvin lähti, kaikki! Mut nyt on ilmaantunu sellasta, et esim. kaulaa/leukaa kutittaa.. Onko mahdollista et karvat on kasvanu jotenki "kovempina" takas ja se kutittaa?
Karvat takas
kovempina?
41467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos vedät alapään Veetillä niin et pysty kirjottamaan tänne. Niin paljon polttaa alapää.
Yrität vaan saada joku hullu kokeilemaan ja sitten on hauska kun kaveriin sattuu.
mun kaveri sano että vetää alapäästä oikeen kunnolla veetillä vaan karvat pois, että levittää sen syövyttävän voiteen reilusti kaikkialle ja huuhtelee pois. Mä en kyllä uskalla ku sääretkin palo siinä käsittelyssä vaikka pidin ohjeiden mukaan.
Tiedän, POLTTI! Mutta sit kun huuhteli ajelun jälkeen kylmällä vedel, ni polttaminen rauhottu.. SUOSITTELEN! Lähtee IHAN JOKAINEN karvahapsu pois ja tulee sileää.... ;)
Minäkin olen tehnyt niin bikinirajan kohdalla, ei polttele ollenkaan. Joillakin voi tietenkin olla herkempi iho, että ei kestä tämmöisiä aineita. Kauheita kemiallisia myrkkyjähän karvanpoistovoiteet
kuitenkin ovat x)