PIKAISTA APUA elokuvan polttamiseen!

Movie Makerilta pitäisi siirtää elokuva levylle. Kysymys kuuluu että voiko videopätkää sisältävän elokuvan siirtää tavalliselle CD-R:lle vai pitääkö välttämättä olla DVD-R? Apuva.
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Movie Makerin videoita voi polttaa vain CD levylle, jos käyttöjärjestelmä on Windows xp, mutta jos käyttöjärjestelmä on Vista, silloin voi polttaa videoita myös DVD levylle.
XP:llä pitää olla eri ohjelma DVD levylle poltettaville videoille.

Äänestä
  • Asia selkis, kiitokset avusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iiks kirjoitti:

Movie Makerilta pitäisi siirtää elokuva levylle. Kysymys kuuluu että voiko videopätkää sisältävän elokuvan siirtää tavalliselle CD-R:lle vai pitääkö välttämättä olla DVD-R? Apuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu