Leijona ja Oinas?

eeb.

Miten hyvin leijona ja oinas sopivat yhteen? vai sopivatko ollenkaan..

11

5940

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eli ei

      Riippuu vähän...
      Jos kumpikin osaa käyttäytyä kohtuudella silloin kun toisen nassukka ja hölmöt jutut käy ärsyttämään, ei ongelmaa, päinvastoin! Voi siis olla tosi jees juttu ja räiskettä riittää sanan positiivisessa merkityksessä.
      Toisaalta, usein kummankin merkin lievästi tulinen luonne vain ruokkii ja provosoi toinen toista ja lopputulos tällöin voi olla erittäinkin sotaisa ja sotkuinen...

      • nouseva Leijona(N)

        "Toisaalta, usein kummankin merkin lievästi tulinen luonne vain ruokkii ja provosoi toinen toista ja lopputulos tällöin voi olla erittäinkin sotaisa ja sotkuinen..."

        Ylläri, ylläri ja kokemusta on...joops.


    • on siis

      varmasti aika tulinen, eikä se välttämättä ole ollenkaan paha asia, ainakaan makuukammarissa ;) Paremmin onnistuu jos niinpäin että mies on leijona ja nainen oinas, silloin horoskooppimerkkien pitäisi olla aika hyvin kohdallaan. Siis loistavasti kohdallaan jos tarkemmin sanotaan. Molempien pitää varmasti vähän oppia rauhallisuutta tietyissä asioissa, mutta positiivista on ettei kumpikaan tallo toista jalkoihinsa, tasavertaisia kumppaneita.

    • yks oinas

      Mä oon nyt seurustellu yhden urosleijonan kans kohta kaks vuotta. Hyvin meillä on menny, vaikka välillä otetaankin yhteen jossain asioissa. Kumpikin ollaan aika tyypillisiä oman horoskoopin edustajia, eli itsepäisiä ja tempperamenttisiä tapauksia. Jos sulla on joku kiikarissa, niin anna mennä vaan. Elämä ei ainakaan oo tasasen tylsää oinas-leijona-parisuhteessa :)

    • ÄRTSY

      EI MUTTA SKORPPARIN KANSSA LEIJONALLA ON KUUMAA MENOA

    • joltaki

      sivulta:

      "Leo and Aries:

      When these two powerful signs collide, there is no stopping them. Both are Fire signs and will love playing together. It is only a matter of time before these two magnetic signs attract and “get a room”.
      This relationship can work but boundaries must be established early on and only if both want to make it last. Both are stubborn, reliable and loyal by nature so there is an element of lasting potential to be had. Problems arise when Aries is not stroking Leo’s tender ego.

      Leo will need lots of praise and compliments. Aries will come to the conclusion sooner or later that Leo is the right person and vice versa."

      Oli täydet neljä tähtee, ilmeisen toimivaa.

    • kokemusta

      sopii mainiosti,olen itse ollut 33v. oinaan kanssayhdessä,niistä 25 aviossa, 4lasta.

    • MARU

      OINAS MIES ON HYVIN OMISTAVA JA MUSTASUKKAINEN
      OTTAA KYLLÄ NAISEN HUOMIOON JA OSAA OLLA
      TOSI IHANA TYYPPI MUTTA LEIJONA ON LIIAN VOIMAKASTAHTOINEN OINAALLE PUHUU KOKEMUKSESTA

    • Kirroosi

      Vielä epäilet! Maailman parhaiten. Me ollaan samalla aaltopituudella pässejen kanssa, tottamooses! Tokihan oikut ovat hieman vetäytyväisempiä, leijonat epähygieenisempiä, >:D
      Tai ainakin minä olen. Mutta leijona&oikku

    • saahan sitä haaveilla.....

      itse olen oinas nainen ja tapasin tässä kevät talvella leijona miehen.........ihastuin häneen täysin....tapailemme satunnaisesti ja joka kerta kun ollaan yhdessä niin yhdessä olo on verkkaista ja rauhallista.....yms seksi intohimoista.......
      kunnioitan häntä kaverina siinä määrin etten suostu muiden kanssa sänky juttuihin........!! Olenkohan mä sit rakastunut salaa siihen.....kiirettä en pidä enkä vaadi siltä liikoja.......!! mies kun on niin se saa päättää!!

      • pihla

        mitenkäs kävi?

        Ps. sama tilanne :0)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      48
      5127
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      67
      2915
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      273
      1377
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1123
    5. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1085
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      128
      1048
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      74
      1044
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      162
      1010
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      914
    Aihe