Volvo 760

relevikako?

Onko kokemusta kenelläkään kyseisestä Volvon 760-mallista B280 V6-koneella? Omassani ajovalot pätkivät, eli yhtäkkiä saattavat mennä pois päältä. Takaisin palaavat joko hetken kuluttua itsestään tai räpsäyttämällä kaukovalojen kautta lyhkäiset takaisin päälle.

Epäilenkin ongelman aiheuttajaksi valorelettä. Onkohan kellään muulla ollut Volvossaan vastaavaa ongelmaa? Tai mahtaakohan 960-sarjan valorele käydä myös 760-sarjaan?

autoni on 760 kartano, vm -89.

2

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asentaja..

      Tuhkakupin takana on valorele. Sen kun nykäiset irti niin näät kuinka koko releen autonpuolen pistoke on kuumentunut ja vaurioitunut.
      Olen laittanut noihin kaksi relettä rinnan, jolloin virta puolittuu ja releet kestää auton iän.

    • seppo

      ei kaikissa 760.ssa ole valoreleet tuhkakupin takana, uudemmissa sulakkeetkin löytyy kojelaudan päästä kuskinpuolelta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe