Hei!
Olen työtön ja täytyisi maksaa laskuja vähän yli 3000€:n edestä :( voiko työtön saada lainaa jostain?
jos voi niin mistä ja millä hinnalla?
kotisujen osoitteet kyseisistä firmoista ois kiva
Kiitos!
Olen työtön ja täytyisi maksaa laskuja vähän yli 3000€:n edestä :( voiko työtön saada lainaa jostain?
jos voi niin mistä ja millä hinnalla?
kotisujen osoitteet kyseisistä firmoista ois kiva
Kiitos!
Vastaukset 5
Vanhimmat
nohei mieti nyt vähän, lainaisitko sinä työttömälle?!
...tilanteestasi riippuen. Itse suosittelisin tutustumaan huolellisesti seuraaviin sivuihin: www.takuu-saatio.fi
...ja soittamaan ilmaiseen velkaneuvontaan.
Voimia! :)
"sosiaalinen luotto" yhdessä kotipaikkakuntasi kanssa, sieltä selviää mikä tilanne, mutta sos.luottokin edellyttää takaisinmaksukykyä.
Vantaan sivuilta selviää systeemin luonne, siis jos saat pikaisesti hommia niin tämä voisi onnistua luottotiedoista huolimatta.
http://www.vantaa.fi/i_listasivu.asp?path=1;220;8786
kiitos teille vastauksista! Minulla on luottotiedot, ainakin vielä, joten tuo "vantaan luotto" ei onnistuisi sitten taas tuo takuu-säätiö kuulostaa niin pahalta =P
Kokeile myös Hetilainaa, voit saada lainan ilman työtä. En tosin suosittele lämpimästi voi tulla takaisinmaksun kanssa ongelmia, melko kallista rahaa meinaan. Mites pankit? jos saisit takauksia tai vastiketta? Se olisi halvempi ja joustavampi vaihtoehto, käy neuvottelemassa.. esim luottokorttia.