Ensi kausi?

kerhoilija

Jännä seurata, miten uusi valmentaja saa pelin kulkemaan ja kuinka pelaajahankinnat onnistuvat.

Toivottavasti ei tapahdu Ässä-ilmiö. Silloin osattaisiin arvostaa näitä pronssejakin, jotka nyt tuntuvat olevan Hämeenlinnassa pelkkää paskaa, ainakin katukeskusteluissa.

Ymmärtäkää nyt hyvät hämäläiset, että HPK:n mitalit ovat todella arvokkaita näin pienellä paikkakunnalla.

6

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ronssi on jees

      Et kyllä se pronssikin kiinnosti faneja = )

      Ehkä ne on näitä "mulle kelpaa vain kulta" ihmisiä jotka siellä kaduilla puhuu..

    • Nemesis666

      ei voi kun sanoa että vittu on urpo jos ei osata arvostaa pronssia, näillä ketä se ei kiinnosta niin on varmasti omassa plakkarissa jotain metallin palasia?
      HPK:lle on suuriasia olla 4 sakissa, HPK on pieni seura verrattuna esim Pelicans, TPS, Blues, Hämeenlinnassa on pienet resurssit mutta näillä pärjätään helvetin hyvin!
      Mestaruus on mestaruus ja Pronssi on Pronssia, hassua miten nämä tietyt kannattajat syttyy sit johonkin vaikka esim Jääkiekkomaajoukkueen pronssi matsiin mutta ei HPK:n
      Mä tykkäsin tästä kaudesta ja odotan ensikautta mielenkiinnolla, ei saatu huonoa valmentajaa, tässä tapauksessa nyt tämä valmentaja on kovempi sana kuin Jalonen 6v sitten, turha vielä teilata

      • MMS

        MÄ VEIKKAAN ETTÄ KERHO PALAA TAAS JOSSAIN VAIHEESSA MESTARIKSI...JALONEN SAI KERHON PELIN SUJUMAAN LOISTAVASTI..NYT PITÄISI ALATALON SAADA SE SUJUMAAN..
        ITSE OLISIN OTTANUT MARKO PALON HPKOON PÄÄVALMENTAJAKSI JOKA OLISI HUOMATTAVASTI SAANUT PELIÄ NOUSEMAAN..


    • provoyritys

      Keinusaaressa asuvana voin todeta, että en ole vielä kuullut kenenkään väheksyvän pronssimitalia. Provokirjoittelijahifkiläiseltä on loppunut värinälaitteesta patterit ja siksi pitää hölmöillä HPK:n sivuilla.

      • Nemesis666

        Yllättävän moni väheksyy sitä, olla tulematta peliin, historista näkee ettei 4000 rikki saatu montaa kertaa?
        Keinusaaressa hmm, hieno mesta kun töissä siinä läheisyydessä ;)
        HPK:n ensikausi tulee olemaan uusien asioiden opettelua ja itse odotan että HPK:sta nousee Roni Andersson tähtiin, Kiitosta vain Jokerit tästäkin (somervuori, santala akselille menee)


      • sdgaj
        Nemesis666 kirjoitti:

        Yllättävän moni väheksyy sitä, olla tulematta peliin, historista näkee ettei 4000 rikki saatu montaa kertaa?
        Keinusaaressa hmm, hieno mesta kun töissä siinä läheisyydessä ;)
        HPK:n ensikausi tulee olemaan uusien asioiden opettelua ja itse odotan että HPK:sta nousee Roni Andersson tähtiin, Kiitosta vain Jokerit tästäkin (somervuori, santala akselille menee)

        Onhan tuo 4000 suurin piirtein 10% Hämeenlinnan asukasluvusta, et riippuu vähän siitä mihin sitä vertaa..

        Omituista et aina katsotaan tuota lukemaa ja verrataan sitä esim jokereiden katsojamääriin, kuitenkin pikkasen eri asukasluvuissa ko kaupungit on = )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2987
    2. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      128
      1189
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      84
      1183
    4. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      210
      1181
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      88
      1144
    6. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1060
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      872
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      25
      775
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      71
      747
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      59
      637
    Aihe