Ensi kausi?

kerhoilija

Jännä seurata, miten uusi valmentaja saa pelin kulkemaan ja kuinka pelaajahankinnat onnistuvat.

Toivottavasti ei tapahdu Ässä-ilmiö. Silloin osattaisiin arvostaa näitä pronssejakin, jotka nyt tuntuvat olevan Hämeenlinnassa pelkkää paskaa, ainakin katukeskusteluissa.

Ymmärtäkää nyt hyvät hämäläiset, että HPK:n mitalit ovat todella arvokkaita näin pienellä paikkakunnalla.

6

569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ronssi on jees

      Et kyllä se pronssikin kiinnosti faneja = )

      Ehkä ne on näitä "mulle kelpaa vain kulta" ihmisiä jotka siellä kaduilla puhuu..

    • Nemesis666

      ei voi kun sanoa että vittu on urpo jos ei osata arvostaa pronssia, näillä ketä se ei kiinnosta niin on varmasti omassa plakkarissa jotain metallin palasia?
      HPK:lle on suuriasia olla 4 sakissa, HPK on pieni seura verrattuna esim Pelicans, TPS, Blues, Hämeenlinnassa on pienet resurssit mutta näillä pärjätään helvetin hyvin!
      Mestaruus on mestaruus ja Pronssi on Pronssia, hassua miten nämä tietyt kannattajat syttyy sit johonkin vaikka esim Jääkiekkomaajoukkueen pronssi matsiin mutta ei HPK:n
      Mä tykkäsin tästä kaudesta ja odotan ensikautta mielenkiinnolla, ei saatu huonoa valmentajaa, tässä tapauksessa nyt tämä valmentaja on kovempi sana kuin Jalonen 6v sitten, turha vielä teilata

      • MMS

        MÄ VEIKKAAN ETTÄ KERHO PALAA TAAS JOSSAIN VAIHEESSA MESTARIKSI...JALONEN SAI KERHON PELIN SUJUMAAN LOISTAVASTI..NYT PITÄISI ALATALON SAADA SE SUJUMAAN..
        ITSE OLISIN OTTANUT MARKO PALON HPKOON PÄÄVALMENTAJAKSI JOKA OLISI HUOMATTAVASTI SAANUT PELIÄ NOUSEMAAN..


    • provoyritys

      Keinusaaressa asuvana voin todeta, että en ole vielä kuullut kenenkään väheksyvän pronssimitalia. Provokirjoittelijahifkiläiseltä on loppunut värinälaitteesta patterit ja siksi pitää hölmöillä HPK:n sivuilla.

      • Nemesis666

        Yllättävän moni väheksyy sitä, olla tulematta peliin, historista näkee ettei 4000 rikki saatu montaa kertaa?
        Keinusaaressa hmm, hieno mesta kun töissä siinä läheisyydessä ;)
        HPK:n ensikausi tulee olemaan uusien asioiden opettelua ja itse odotan että HPK:sta nousee Roni Andersson tähtiin, Kiitosta vain Jokerit tästäkin (somervuori, santala akselille menee)


      • sdgaj
        Nemesis666 kirjoitti:

        Yllättävän moni väheksyy sitä, olla tulematta peliin, historista näkee ettei 4000 rikki saatu montaa kertaa?
        Keinusaaressa hmm, hieno mesta kun töissä siinä läheisyydessä ;)
        HPK:n ensikausi tulee olemaan uusien asioiden opettelua ja itse odotan että HPK:sta nousee Roni Andersson tähtiin, Kiitosta vain Jokerit tästäkin (somervuori, santala akselille menee)

        Onhan tuo 4000 suurin piirtein 10% Hämeenlinnan asukasluvusta, et riippuu vähän siitä mihin sitä vertaa..

        Omituista et aina katsotaan tuota lukemaa ja verrataan sitä esim jokereiden katsojamääriin, kuitenkin pikkasen eri asukasluvuissa ko kaupungit on = )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      46
      4934
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      62
      2777
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1094
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1064
    5. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      222
      1061
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1055
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      127
      1026
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      984
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      895
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      884
    Aihe