KYSELY: Epäpätevimmät demut?

Tänne on turha kirjoittaa jotain marko aselleja tai tommy tabermaneja - ne kun nyt eivät ole edes vitsejä (eivät ole yhtään mitään).

Mutta entäpä näistä eduskuntaan valituista nimipolitiikoista, keiden pitäisi vain lähteä pois. Ja pysyä poissa.

1. yo Heinäluoma
2. yo Filatov
3. Maarit "valtava" F-R

"Don´t go away mad. Just go away." ;-)
8416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

valtava on ärsyttä ja filatov kanssa.

halosen suosio on laskenut kanssa meikän silmissä pressan vaaleista lähtien, sillonkin sak sekaantu vaaleihin.

Äänestä
  • Kukaan edes äänesti halosta presidentiksi? syy taitaa olla selvä,halonen oli kovastikin sak laisten mieleen sekä eu vouhottajien mutta entäpä seuraavissa vaaleissa? luulemmpa että demuilla housut tärisee kun valitaan pressaa eikä johdossa olekaan sdp enää:)

    Äänestä

  • nomex5 kirjoitti:

    Kukaan edes äänesti halosta presidentiksi? syy taitaa olla selvä,halonen oli kovastikin sak laisten mieleen sekä eu vouhottajien mutta entäpä seuraavissa vaaleissa? luulemmpa että demuilla housut tärisee kun valitaan pressaa eikä johdossa olekaan sdp enää:)

    äänestin niinistöä 2 kertaa ja minusta sale ei olisi ollut yhtään huono valinta pressaksi.

    halosen suosio oli 1 kauden aikana hurja, mutta itsellä kyllä suosio haloseen romahti pressan vaaleissa ja alaspäin on mennyt kokoajan meikäläisen sieto istuvaa pressaa kohtaan.

    en o porvari ja 1 oon äänestäny demariakin eduskuntavaaleissa. äänestän ketä haluan.

    Äänestä

Minusta Matti Ahde rupeaa olemaan jo eläkeiässä. Ja ylioppilas Guzenina pois myös. Mihin hänellä on osaamista ?

Äänestä
  • guzenina juuri. tosi hottis. ollu mtv ssä juontaja sitten espossa kunnallispolitikkaa. kaikkea ne ihmiset äänestää päättämään omia asioita. tanja korpela-saarelan jalanjäljillä, pitää varmaan 1 puheen lapsipeheheiden yh-äitien perusturvasta eduskunnasta.

    Äänestä

jatkoo:

4. guzenina
5. tuomioja
6. haatainen

Äänestä

3. BORT,BORT =suomennus= Pois, pois...

Äänestä
  • BORT! hyvä bort bort bort hah ahha haa bort bort bort loistavaa! VROOOOOOOOOOOOOM!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDP-Gallup kirjoitti:

Tänne on turha kirjoittaa jotain marko aselleja tai tommy tabermaneja - ne kun nyt eivät ole edes vitsejä (eivät ole yhtään mitään).

Mutta entäpä näistä eduskuntaan valituista nimipolitiikoista, keiden pitäisi vain lähteä pois. Ja pysyä poissa.

1. yo Heinäluoma
2. yo Filatov
3. Maarit "valtava" F-R

"Don´t go away mad. Just go away." ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu