Mercedes S 600

Kuka ajaa Iisalmessa Mercedes S 600:lla?
103128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minä!!!

Äänestä

niät sen , niin mäne kysymään.
Mittee sinä tiällä kyselet, tiältä suat varmasti "tyhjentävän vastauksen"!!!!!!!

Äänestä
  • oiskos kepulainen.. pomperi se ei voi olla eikä kukaan yh-äideistä.

    Äänestä

  • joka laetto pillusa hintaan uuven tupo-ratkasun jo kottina.

    Äänestä

Eikalla ja jollain "piip" tehtaan johtajalla oo jotkut fiat 600:set...????

Äänestä

Oisko ollut henkilö jolla ei ole pikkurahasta kiinni tai sitten niin helvetin velkainen. Aivan sama.

Olen muuten nähnyt jonkun ajavan Bentleyllä, kummallista.

Äänestä
  • Köyhät persaukiset taukit ajaa mersun romuilla!Rahamiehet ja muut laadun päälle ymmärtävät ajavat esim.Bentleyllä.

    Äänestä

  • Rahamies kirjoitti:

    Köyhät persaukiset taukit ajaa mersun romuilla!Rahamiehet ja muut laadun päälle ymmärtävät ajavat esim.Bentleyllä.

    hän on joku tuttu. ja jos asia sua niin vitusti kiinnostaa. mene kysymään, kuka sä olet. sillä siitä pääsee!!!

    Äänestä

Kateus ei kaunista ketään. Olkaa ahkeria tehkää työtä, niin hyvässä lykyssä voitte joskus ajella jommalla kummalla merkkisellä autolla. Kateutta ja panetteluja tällä sivulla vaan, mistä se kertoo? Ihmisten laiskuudesta!!!!!!!

Äänestä

Huvittaa tuo autokeskustelu. Sitä käytiin jo silloin kun olin koulussa: kellä on minkälainen auto, ja mitä maksoi. Sittenhän tulivat nuo YK- eli mersunturvausmersut.

Mutta ajatelkaa esim. Ingvar-setää (s. 1926.) Hän ajaa vanhalla Volvolla ja ostaa Kiinassa käydessään eurolla villapaidan. Matkustaa aina turistiluokassa ja viuhuttelee eläkeläiskorttiaan innokkaasti.
I-sedän Suomen-asioiden ahvenanmaalainen neuvonantaja on sanonut: osta Olvia! Ingvar-setä on ostanut osakkeita parilla miljoonalla. Häntä sanotaan saidaksi, juuri mm. autonsa takia.

Mutta on Ingvar lahjoittanutkin: 6000000000 kruunua hevospoololle. Pelipaitojakin antoi nuorille mutta vain sen verran kun oli pärstiä.

Ingvar-setä asuu Sveitsissä, Ranskassa ja Ruotsissa. Ja omistaa huonekaluliikkeen, jonka nimi on IKEA. Eikä paljon autoista välitä.

Mutta katsokaapa minkälainen kuhina Iisalamessa kääpi aatorintamalla! Kehekehe...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vaa kirjoitti:

Kuka ajaa Iisalmessa Mercedes S 600:lla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu