HPK:ta kaivattiin

tänäänkin!

Jo toisen kerran se nähtiin, että ei Jokereista
ole mihinkään: hitaita virkamieslätkän vääntäjiä.
Seitsemän entistä HPK:n pelaajaa yrittää pitää hommaa kasassa, mutta ei sekään näytä riittävän.

Kyllä se olisi ollut HPK:n paikka olla finaalissa, mutta minkäs sille mahtoi, kun joku taho halusi
pääkaupunkiseudun joukkueen väkisin finaaliin.

Harmi, että Kerhon pojat eivät päässeet näyttämään kuinka luistin kulkee.

Mutta ei ole helppoa Jokeri-faneillakaan, kun joutuvat toteamaan sen, että raukkamaisen vehkeilyn kautta finaaliin pääsi väärä joukkue.
Mahtaa Jokeri-faneja hävettää!!!

4

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jofa#65

      Näin Kärppä kannattajana olisin toivonut HPK:ta finaaliin, oltais nähty kunnon taitokiekkoa, vauhtia ym... ei tällaista maalivahdin päälleajamista ym sikailua, pelkästään jokeri-fanit on niin syvältä että käytöstavat ja omien kannustaminen on vierasta, sellaiset ovat fanit kuin joukkuekkin.

      • kärppien filmaaminen

        se vasta epäurheilijamaista onkin! ois pitänyt saada kunnon finaali jokerit-blues niin ois nähty REHELLISTÄ jääkiekkoa!


      • tää repes totaalisesti = )
        kärppien filmaaminen kirjoitti:

        se vasta epäurheilijamaista onkin! ois pitänyt saada kunnon finaali jokerit-blues niin ois nähty REHELLISTÄ jääkiekkoa!

        Jopa vitsin murjasit = )


    • tässä on eräänlaista kiertokulkua, jälleen oli HPK:N vuoro siirtyä pronssikerhoon, vuosi sitten Kärpät vei pronssin, Kerhon juhliessa, toissa vuonna Kärppien voittaessa Kerho nappasi pronssit. Enemmänkin oli odotettu mutta himmeään jäi tyytyminen, olisi paikka finaalissa ansaittu, pääkaupunkiseudun joukkue haluttiin väkisin finaaliin, sinne se saatiinkin, tosin hävettävän pelleilyn kautta, mikä sirkus..

      Vuorotellen käy kulta pohjoisessa, kuin etelässäkin, samoin pronssikin. Joskus vaan käväsee toisinaan viipyy pidempään, ehkä tulevaisuudessa etelän vuoro, mut nämä on vaan tilastoja, eikä sitä koskaan tiedä urheilustakaan??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1792
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1517
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1497
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1175
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe