Skorpioni & Oinas?

Migu

Miten sopii yhteen skorpioni (n) ja oinas (m)?

3

1476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Scorpio-79

      Mä oon skorpioni ja mies on oinas. Vajaat 8 vuotta on yhdessä oltu ja ihan hyvin ainakin meillä on menny.
      Ainut vaan että mies ei siedä että sitä neuvotaan ;) Ja jos se olis enempi liikenteessä ni voisin olla mustasukkanen.

    • ollut naimisissa

      oinaan kanssa 11 vuotta, ja siis olen itse skorpioninainen. Alussa yhtä huumaa, mutta arkihan tulee joka suhteeseen, mutta mieheni on hyvin itsepäinen, mutta loistava puoliso muutoin ja etenkin ihana isä. Viihtyy kotona ehkä vähän liikaakin(voisi joskus yllättää)....Ei niin seksuaalinen kuin skorpparit, mutta hoitaa seksin loppuun asti...:)

      • Scorpio-79

        Tuo on meilläkin vähän ongelmana että mies viihtyy kotona vähän liikaakin :D Mutta ihan hyvä niin, olisin tosiaan varmaankin aika mustasukkainen jos hyppäisi ravintoloissa yms.


        Seksirintamalla on vähän aktiivisempikin kuin minä ja hoitaa hommat myös loppuun asti ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      492
      8573
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5862
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      279
      4849
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      71
      4166
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3778
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1282
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      889
    Aihe