Mä oon sitä mieltä että tällaisen välivuotena ei paljon "mestaruudella" ole arvoa kun Jääkiekon MM-kisat on kuitenkin se kevään kohokohta.
Jokerithan on kauden paras jengi, siitähän ei kellään oe epäselvyyttä.
Mut just tää kun finaali-matsit menee lähelle MM-kisoja niin se aiheuttaa sen että potentiaaliset MM-ehdokkaat säästelee itseään kauden tärkeimpiin matseihin.
välivuoden "mestaruus"
10
894
Vastaukset
- HAH HAH HAH HAH !!!
Että tämmöstä! ei kai se Kärppä voi kovin huono joukkue olla kun voittaa "kauden parhaan jengin" kumma yhtälö??
Pohoisesta käy kylmä puhuri jälleen torstaina ;) - ice*
sinä ja sun välivuoden matsit. Et kai tosissasi noi typeriä kirjoittele?
- kärppäfani-
Hyde. 5.3.2007: " Jeee! Nyt kun Liiga-mestaruudella on taas monen välivuoden jälkeen arvostusta, niin näkee että Jokerit on tosissaan mukana ja runkosarjan selkeest paras jengi."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000822&posting=22000000024284670#22000000024284670
Hyde. 14.9.2006: "Tänään se sit alkaa, pitkäst aikaa lätkäkausi mihin kaikki satsaa ja mestaruudella on taas arvoo, ei enää välivuosia!"
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=660&posting=22000000019521265#22000000019521265
Hyde. 22.8.2006: "Nyt kun mestaruudella on pitkästä aikaa merkitystä niin huippujoukkueet ei pidä välivuotta niinku muutama edellinen on ollut kun on olympialaiset ym häirinnet liigaa."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=660&posting=22000000018868478#22000000018868478- Tyyppi.
Pidä tallessa nuo linkit, niillä on hyvä kyykyttää Hyde-pojua kerta toisensa jälkeen.
- Suoballo!
Tyyppi. kirjoitti:
Pidä tallessa nuo linkit, niillä on hyvä kyykyttää Hyde-pojua kerta toisensa jälkeen.
Millon on sitten se todellinen liigakausi että ois MESTARUUDELLA ARVOA, mr. Hyde?
Kyllä Suomen mestaruus on aina arvostettu. Vaikka se menis Helsingin ulkopuolelle joskus. No ei ehkä mee tänä vuonna kuitenkaan.
- jaossa
Milloin on sitten "ei välivuosisarja",että muutkin joukkueet tietäisi?Olisi viisasta kertoa tuo tieto kaikille jo ennen kauden alkua heti syksyllä,että jokainen meistä sitten osaa suhtautua sinun laillasi koko sarjaan kuluvalla kaudella;tai missä vaiheessa kautta sarja muuttuu kuuluisaksi välivuodeksi. Kuulostaa,että ne vuodet jolloin jokeri ei ole voittamassa mitään (taaskaan) ovat jostain syystä aina sitten välivuosia... Muistaakseni k.o. nimimerkki kirjoitti samaa viime vuonna ja myöskin toissa vuonna.. Milloinkas nuo jokerit on sitten viimes voittanut jotain? Niin,ja silloin ei varmaankaan ollut se kuuluisa välivuosi.... Ole hyvä ja kerro..
- kiekkopro
Koetan ymmärtää tätä välivuosi termiä, mutta ei mene jakeluun.
Vastavuoroisesti sinä koettaisit tunkea sen narripaidan vaikka anaaliisi. Vittu mikä ÄÄLIÖ!!!!!!!! *NAURAA*
On se joillekin poloisille vaikea kestää OULUN KÄRPPIEN YLIVOIMAA JA DOMINOINTIA LIIGASSA. *NAURAA*
Muuten, oletko huomannut että 2000-luvulla on ollut paljon "välivuosia"? Vituttaako? *NAURAA*
POHJOISESTA TUULEE JA KOVAA! Muistahan pitää kiinni Pelle-päähineestäsi! *NAURAA*- riksuloi
Saahan sitä välivuosilla selitellä jos jengi taapertaa pohjalla...
Jos haluat säilyttää jännityksen playoffeissa, älä lue tätä käsikirjoitusta!
Täältä löytyy oikea playoff puu ja tarkat todennäköisyydet kaikille eri yhdistelmille, miten kukin sarja voi päättyä!''
Prosentit kainaloon ja vedot oikeille kohteille.
http://veikataansmliigaa.arkku.net/ennakko.php - pokeri poks
Jokereilla on vaihdevuodet!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1746431- 1471764
- 1131548
- 511300
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46972Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢37928Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu96887Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5839Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan233793- 41789