välivuoden "mestaruus"

Hyde.

Mä oon sitä mieltä että tällaisen välivuotena ei paljon "mestaruudella" ole arvoa kun Jääkiekon MM-kisat on kuitenkin se kevään kohokohta.
Jokerithan on kauden paras jengi, siitähän ei kellään oe epäselvyyttä.
Mut just tää kun finaali-matsit menee lähelle MM-kisoja niin se aiheuttaa sen että potentiaaliset MM-ehdokkaat säästelee itseään kauden tärkeimpiin matseihin.

10

910

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HAH HAH HAH HAH !!!

      Että tämmöstä! ei kai se Kärppä voi kovin huono joukkue olla kun voittaa "kauden parhaan jengin" kumma yhtälö??

      Pohoisesta käy kylmä puhuri jälleen torstaina ;)

    • ice*

      sinä ja sun välivuoden matsit. Et kai tosissasi noi typeriä kirjoittele?

    • kärppäfani-

      Hyde. 5.3.2007: " Jeee! Nyt kun Liiga-mestaruudella on taas monen välivuoden jälkeen arvostusta, niin näkee että Jokerit on tosissaan mukana ja runkosarjan selkeest paras jengi."
      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000822&posting=22000000024284670#22000000024284670

      Hyde. 14.9.2006: "Tänään se sit alkaa, pitkäst aikaa lätkäkausi mihin kaikki satsaa ja mestaruudella on taas arvoo, ei enää välivuosia!"
      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=660&posting=22000000019521265#22000000019521265

      Hyde. 22.8.2006: "Nyt kun mestaruudella on pitkästä aikaa merkitystä niin huippujoukkueet ei pidä välivuotta niinku muutama edellinen on ollut kun on olympialaiset ym häirinnet liigaa."
      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=660&posting=22000000018868478#22000000018868478

      • Tyyppi.

        Pidä tallessa nuo linkit, niillä on hyvä kyykyttää Hyde-pojua kerta toisensa jälkeen.


      • Suoballo!
        Tyyppi. kirjoitti:

        Pidä tallessa nuo linkit, niillä on hyvä kyykyttää Hyde-pojua kerta toisensa jälkeen.

        Millon on sitten se todellinen liigakausi että ois MESTARUUDELLA ARVOA, mr. Hyde?
        Kyllä Suomen mestaruus on aina arvostettu. Vaikka se menis Helsingin ulkopuolelle joskus. No ei ehkä mee tänä vuonna kuitenkaan.


    • jaossa

      Milloin on sitten "ei välivuosisarja",että muutkin joukkueet tietäisi?Olisi viisasta kertoa tuo tieto kaikille jo ennen kauden alkua heti syksyllä,että jokainen meistä sitten osaa suhtautua sinun laillasi koko sarjaan kuluvalla kaudella;tai missä vaiheessa kautta sarja muuttuu kuuluisaksi välivuodeksi. Kuulostaa,että ne vuodet jolloin jokeri ei ole voittamassa mitään (taaskaan) ovat jostain syystä aina sitten välivuosia... Muistaakseni k.o. nimimerkki kirjoitti samaa viime vuonna ja myöskin toissa vuonna.. Milloinkas nuo jokerit on sitten viimes voittanut jotain? Niin,ja silloin ei varmaankaan ollut se kuuluisa välivuosi.... Ole hyvä ja kerro..

    • kiekkopro

      Koetan ymmärtää tätä välivuosi termiä, mutta ei mene jakeluun.
      Vastavuoroisesti sinä koettaisit tunkea sen narripaidan vaikka anaaliisi.

    • Vittu mikä ÄÄLIÖ!!!!!!!! *NAURAA*

      On se joillekin poloisille vaikea kestää OULUN KÄRPPIEN YLIVOIMAA JA DOMINOINTIA LIIGASSA. *NAURAA*

      Muuten, oletko huomannut että 2000-luvulla on ollut paljon "välivuosia"? Vituttaako? *NAURAA*

      POHJOISESTA TUULEE JA KOVAA! Muistahan pitää kiinni Pelle-päähineestäsi! *NAURAA*

    • riksuloi

      Saahan sitä välivuosilla selitellä jos jengi taapertaa pohjalla...

      Jos haluat säilyttää jännityksen playoffeissa, älä lue tätä käsikirjoitusta!

      Täältä löytyy oikea playoff puu ja tarkat todennäköisyydet kaikille eri yhdistelmille, miten kukin sarja voi päättyä!''

      Prosentit kainaloon ja vedot oikeille kohteille.

      http://veikataansmliigaa.arkku.net/ennakko.php

    • pokeri poks

      Jokereilla on vaihdevuodet!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      320
      7443
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      69
      5255
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4544
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      121
      4159
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      51
      3900
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3790
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3687
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3586
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3422
    Aihe