onko kokoomuksella näin huonosti asiat että puheenjohtaja itälä alkaa valita seuraavan hallituksen pääministeriä kun puolueella ei ole mitä tarjota vain ala arvoista jupinaa olisi aika alkaa tehdä töitä kun paitakin on jo riisuttu vai tämmöistäkö on yrittäjät kokoomuksessa pehmeitä puheita mutta ei näyttöjä ottakaa mallia muilta ja olkaa uskollisia äänestäjiä ja vaatikaaa äänestäjät puolueelta nöyrtymistä ja menkää oppositioon ja nuolkaa haavoja muutama vuosi ja jättäkää kunnallisvaalit väliin niin ei tule oltua niin paljoa julkisuudessa niin kansa voi unohtaa teidät ja valitkaa seuraavassa kokouksessa nais puheenjohtaja niin kuin anneli hoitaa tyylikkäästi se vetoaa äänestäjiin ei pehmeät jupinat tupu,hupu,lupu ketju kortistoon
onnetonta toimintaa
vapaa jäsen
3114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tällä palstalla pääministerikysymys ei tunnu kauhean akuutilta. Mutta sanokaa nyt kokoomuslaisetkin "painava sananne" asiasta. Ben se jo ennen vaaleja kannatti Paavo Lipposta. Outoa? Miksikähän kokoomus sai niin vähän ääniä? Ehkä kokoomuslaiset sitten äänestivät sitä Lipposta. Oma ehdokas nyt ei kovin kasonen ollutkaan.
Unto tuossa arvioi, että monet kokoomuslaiset äänestivät Lipposta. Samaa mieltä, Lipponenhan on ollut kokoomuslaisen hyvin toimeen tulevan miehen paras edunvalvoja. Mutta myös monet kokoomuslaiset varmaan äänestivät Kepua, etenkin naiset, ja myös tämä "pääministerivaalin" takia. Nuo kaksi vaalivoittajaa saivat pääministerivaalin vuoksi ääniä muualta. Aika ovela temppu Lipposelta. Lipponenhan se järkimies oli. Mutta maine lienee mennyt, eikä Lipposesta taida tulla pääministeriä, arvelen!
ja annelin touhut tyylikkäitä?! - nainenhan on tyhmä kuin saapas.