Oliskos jollain hyvää värittömän boolin ohjetta?
Kiitti!
Väritön booli
hämmentäjä
2
1019
Vastaukset
- pistit
kelpaisko vodkaa ja vettä,väritöntä mutta kirkasta.
- kkkkkkkkkkkkkk
Väritön booli onnistuu hienosti esim. Sambukasta.
Sambuka on vähän lakulta tai anikselta maistuva viina (italian herkkua), saa Alkosta
siihen sitten lisäät maun mukaan vissyä, Seven UPpia tai muita kirkkaita lantrinkeja. Vahvempaa boolia haluava lorauttaa sekaan myös vodkaa tai kossua. Koristeeksi kuorisin muutaman LITSI-luumun (sisus hohtavan valkoinen).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.146203- 883003
- 462862
- 612653
- 152616
- 462334
- 262318
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132180Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71943Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j81881