Ydinsukellusvene tai jopa kaksi..
tilattu on yli kymmen.
USA väitää niitä pikälle vanhanaikaisiksi.
Todellisuus propagantan takaa on pelko joka heikentäisi USA:n uskottavuutta super-tekniikan aluksille.
Runko uusissa aluksissa on sinertävän laikukas
Sen pita ei ole titaania kuin edellisissä, vaan jotai kehittynyttä materiaali.
Sisärunko todennäköisesti titaania.
alus ei myöskään ole ulkoasultaan mikään pötkö. vaan aivan kuin joistain vesi-tieteis hollywood tuotteista litteähkö..
Jäämme odottamaan tätä ilmestystä valokuviin.
tilattu on yli kymmen.
USA väitää niitä pikälle vanhanaikaisiksi.
Todellisuus propagantan takaa on pelko joka heikentäisi USA:n uskottavuutta super-tekniikan aluksille.
Runko uusissa aluksissa on sinertävän laikukas
Sen pita ei ole titaania kuin edellisissä, vaan jotai kehittynyttä materiaali.
Sisärunko todennäköisesti titaania.
alus ei myöskään ole ulkoasultaan mikään pötkö. vaan aivan kuin joistain vesi-tieteis hollywood tuotteista litteähkö..
Jäämme odottamaan tätä ilmestystä valokuviin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rahoitusta omille aluksilleen,venäjän uusien ja niiden uuden huipputeknologian varjolla!
Aika omutuista..
http://www.subart.net/whiskylongbin.htm
aluksen kuva ei kuitenkaan ole se dodellinen vaan länsimaisen taiteilijan tekele.
Totuus on että alus on pinnaltaan jotai omitusta kamaa joka muutaa väriään....sinertänvän valkoisen savukuvioinen ja vaihtaa kuviotaan...
alus on litteä ja siinä ei ole koiran päätä ...
Huhu kertoo että siinä ei myöskään ole periskooppeja vaan satenliitteja jotka seuraa alusta ja tarkkailee vedenpinnan yläpuolella..
http://www.kommersant.com/page.asp?id=588627
http://www.strategycenter.net/research/pubID.97/pub_detail.asp
Venäjä rakentaa omaa puolustustaan, mutta varastelu ja erittäin huono henki ovat sen järjestelmän nykyisen alennustilan; totaalisen
rappeuman vallitsevia ominaisuuksia.
Venäjä on sellaisessa epävarmuuden tilassa,joka ei ole ennustettavissa.
Siitä syystä johtuen Suomen tulisi liittyä Natoon.
On ihan yksi lysti tämän keskustelijapalstan sensoreiden näkökulmasta; typeryys näkyy teoistanne.
Siitä huolimatta haluan suomalaisten tietävän, että alkuainepolttovoimalla varustetut alkuainepelotteiset veden alla liikkuvat veneet ovat edelleen satamassa.
Syynä ovat rakentajien omaan tarpeeseen lainatut teknologiset osat, jotka mahdollistavat mm. navigoinnin.
Nato vittuun!
Ja luotava oma puolustus ilman mitään sotahullujen liitoutumaa!
Näitä sotahulluja on USA ja Isarel!
> Venäjältä valmistuu tanävuonna aivan uuden luokan ja vuosituhannen Ydinsukellusvene tai jopa kaksi.. tilattu on yli kymmen.
Ei mikään ihme. Venäjä ei ilmeisesti pysty kehittämään omaa ohjussateenvarjoaan, joten se panostaa hyökkäysaseisiin lyhentämällä ydinohjustensa lentoaikaa niin, ettei USAn ohjussateenvarjosta ole hyötyä. Luonnollinen ratkaisu on silloin sukellusveneistä ammuttavien ydinohjusten määrän lisääminen.
Well, well..., Oma näkemykseni on sellainen, että kun vähän aikaa on sodittu, niin aseteknologia kehittyy eteenpäin ja uudenlaisia aseita kehitetään. Venäjä sotii Tsetsheniassa ja Yhdysvallat Irakissa.
> Oma näkemykseni on sellainen, että kun vähän aikaa on sodittu, niin aseteknologia kehittyy eteenpäin ja uudenlaisia aseita kehitetään. Venäjä sotii Tsetsheniassa ja Yhdysvallat Irakissa.
Pikkuisen ehkä virittäisin tuota näkemystä. Aseteknologia kehittyy koko ajan (jos valtiolla on siihen varaa), mutta aika-ajoin uusien aseiden käyttökelpoisuutta ja armeijan toimivuutta on päästävä testaamaan aidossa sotatilanteessa. Tämän vuoksi suurvalloilla on madaltunut kynnys lähteä sotimaan pieniäkin itselleen merkityksettömiä sotia vaikka maailman toiselle puolelle. Tästä ilmiöstä kertovat mm USAn hyökkäykset
Grenadaan 25.10.1983 http://en.wikipedia.org/wiki/Invasion_of_Grenada ,
Panamaan 20.12.1989 http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_invasion_of_Panama ,
Somaliaan 3.12.1992 http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Restore_Hope ,
Neuvostoliiton hyökkäys Afganistaniin 25.12.1979 http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_war_in_Afghanistan ja
Kiinan hyökkäys Vietnamiin 17.2.1979 http://en.wikipedia.org/wiki/Sino-Vietnamese_War .
Samasta ilmiöstä kertoo myös suurvaltojen halu antaa ilmaista sotilaallista apua joukkojen muodossa mieluisille hallituksille tai oppositioille ympäri maailmaa.