Mitä etuja vastustajat ajavat?
Mitä he oikeastaan vaativat?
-Ihmisten taloudellisten tavoitteiden asettamisen kieltämistä?
-Valtionpalkintoa tavallisen tallaajan unelmamaailmaan kuseksimiselle?
-Ansiotavoitteiden katuojatasosta kunnolliseen toimeentuloon asettamisen kriminalisointia?
-Verkostomarkkinoijien tapporahan tai ainakin ansapyynnin sisällyttämistä metsästyslakiin?
-Raha- ja myynti- sanan kriminalisointia, ellei käyttäjä ole kotiosuus- tai K-kauppa?
-Levyseppä-formulakuskien ja keskikoulu kesken-elokuvaohjaajien maahantulokieltoa, koska sivistys ei vastaa varallisuutta?
-Sosionomi-kansanedustajien kulttuuriministeriyskieltoa perustuslakiin?
-Olympiavoitannan kieltämistä tasapäistävänä tavoitteena itsetuhoisuuteen?
-Työväestön ja heidän jälkikasvunsa osallistumiskieltoa Idols-kisaan?
-Yksinhuoltajien lasten pääsykieltoa kerhoon, ettei kasvaisi enempiä sisäisiä sankareita?
-Kateus- sanan ylistämistä siten että se voitaisiin pitää sanoista sallituimpana ja sen tarkoitus poistettaisiin Vatikaanin taholta kuolemansyntien listalta?
-Vitutus- sanan sallimista heille, jotka ovat uskovaisia, hölmöjä, koulunsa keskeyttäneitä, ammattikouluttamattomia, rekkakuskeja, työttömiä hampuuseja, palkkakuoppaisia tai muutoin kiroilusta pidättyväisiä, sivistymättömiä pösilöitä ja jotka katsovat olevansa pakotettu ja oikeutettu haukkumaan toisia ihmisiä syystä, että nämä myyvät tuotteitaan asiakkaille, jotka niitä haluavat ostaa?
Tosi kivaa kevättä kaikille!
Mitä he oikeastaan vaativat?
-Ihmisten taloudellisten tavoitteiden asettamisen kieltämistä?
-Valtionpalkintoa tavallisen tallaajan unelmamaailmaan kuseksimiselle?
-Ansiotavoitteiden katuojatasosta kunnolliseen toimeentuloon asettamisen kriminalisointia?
-Verkostomarkkinoijien tapporahan tai ainakin ansapyynnin sisällyttämistä metsästyslakiin?
-Raha- ja myynti- sanan kriminalisointia, ellei käyttäjä ole kotiosuus- tai K-kauppa?
-Levyseppä-formulakuskien ja keskikoulu kesken-elokuvaohjaajien maahantulokieltoa, koska sivistys ei vastaa varallisuutta?
-Sosionomi-kansanedustajien kulttuuriministeriyskieltoa perustuslakiin?
-Olympiavoitannan kieltämistä tasapäistävänä tavoitteena itsetuhoisuuteen?
-Työväestön ja heidän jälkikasvunsa osallistumiskieltoa Idols-kisaan?
-Yksinhuoltajien lasten pääsykieltoa kerhoon, ettei kasvaisi enempiä sisäisiä sankareita?
-Kateus- sanan ylistämistä siten että se voitaisiin pitää sanoista sallituimpana ja sen tarkoitus poistettaisiin Vatikaanin taholta kuolemansyntien listalta?
-Vitutus- sanan sallimista heille, jotka ovat uskovaisia, hölmöjä, koulunsa keskeyttäneitä, ammattikouluttamattomia, rekkakuskeja, työttömiä hampuuseja, palkkakuoppaisia tai muutoin kiroilusta pidättyväisiä, sivistymättömiä pösilöitä ja jotka katsovat olevansa pakotettu ja oikeutettu haukkumaan toisia ihmisiä syystä, että nämä myyvät tuotteitaan asiakkaille, jotka niitä haluavat ostaa?
Tosi kivaa kevättä kaikille!
Vastaukset 32
Vanhimmat
Onko vaikea käsittää, jos joku ihminen joskus haluaa pyyteettömästi jotakin hyvää toisille?
Jos on, valitan asiaa.
tekee pahaa.
On eri asia auttaa kuin vahingoitta ihmisiä. Naamioidutte Enkelin hamoon mutta raatelette kuin pahin peto. Niin se käärmekin siellä paradiisissa sano että kun syötte tästä puusta tulette tietämään hyvän ja pahan. Käärme oli oikeassa mutta teki kuitenkin petoksen ihmiskunnalle.
Tätä teidän kannattaisi miettiä. Onko omatuntonne puhdas? Oletteko vilpittömiä? Voitteko hyvällä omallatunnola valheella vastustaa sitä mitä pidätte pahana?
No kuppis, älä nyt viitsi!
Kuten sanottu, jos joku asia ei pidä paikkaansa, korjaan tietysti heti. Missä on virhe?
Toitotat usein noista virheistä. Olen lukenut jonkin verran blogiasi. Siellä on ehdottomasti virheitä, mutta tiedän, että pystyt varmastikin lähes kaikessa vetoamaan, että näin oli lehdessä, näin joku on sanonut, kirjoitin 'saattaa olla', 'oletettavsti' jne.
Pahinta kuitenkin koko blogissa on, että se on hyvin johdatteleva ja asenteellinen. Sinne on kerätty vain kaikki negatiivinen asia, joka sinulle on vastaan tullut. Kaikki positiivinen kirjoittelu alasta suhahtaa sinulta ohi täydellisesti. Blogiasi lukee pääsääntöisesti nämä, jotka alaa enemmän aktiivisesti vastustavat. Katsoin esimerkiksi "kokemuksia verkostomarkkinoinnista"-kyselyäsi. Pääasiassa siihen oli vastannut vain muutama, jotka jo muutenkin vastustavat alaa. Antaako tällainen tulos mielestäsi objektiivisen kuvan asiasta?
Toisaalta blogisi nimenä on:
------------------------------------------------------------------
Verkostomarkkinointi - Bisnestä vai huijausta?
Tällä kotisivulla esitellään kriittisiä näkökulmia verkostomarkkinointiin ja pyramidipeleihin Suomessa.
-------------------------------------------------------------------
Mielestäni tuo koko otsake on hieman ristiriitainen. Ensin kysytään, onko bisnestä vai huijausta ja perään todetaan, että esitellään kriittisiä näkökulmia alaan. Mikset suoraan sano että negatiivisia näkökulmia? Tai miksei otsikkosi ole suoraan mielipiteesi, eli ilman tuota 'bisnestä'?
Esimerkiksi Moven eventeillä käy neljä kertaa vuodessa ainakin neljällä paikkakunnalla samoihin aikoin, kussakin noin tuhat ihmistä keskimäärin. Jokaisella on todella hyvä asenne ja suhtautuminen alaan. Kuitenkaan Eventienkään jälkeen tänne ei kirjoittele oikein kukaan asiasta. Tästä on sovittu, ettei edustajien tehtävä ole näille forumeille kirjoitella. Se pitää erittäin hyvin. Mieti jos edes osa näistä ihmisistä alkaisi kirjoittelemaan omasta mielipiteestään ja innostaan tänne. vaikuttaisiko se sinun asennoitumiseesi?
Olisi mukava, jos joskus osallistuisit vaikka ihna henkilökohtaisesti tällaisiin tilaisuuksiin. Ne ehdottomasti ovat muuta kuin mihin olet tottunut, mutta se voisi avartaa katsomustasi. Jos haluat, niin ostan sinulle lipun ja maksan vaikka kuljetuksenkin seuraavaan tapahtumaan. Ilmoita vain haluatko ja oletko valmis siihen, niin minä voin ottaa sinuun yhteyttä.
Kuka on syyllistynyt rikokseen? Kuka on harhaanjohtavalla markkinoinnilla saanut ihmisiä maksamaan polkupyörästä ja salkusta 999 euroa? Kukahan se on esiintynyt enkelinä, joka "antaa mahdollisuuden" jollekin nuorelle?
Alkoiko pelottaa?
Lue edes tätä foorumia niin tiedät jotakin. Olet harvinaisen yksinkertainen jos et tämän foorumin keskustelujen pohjalta pysty virheitäsi korjaamaan jos sinulla on haluja siihen. Sinula ei vain yksinkertaisesto ole siihen halua. Haluat jakaa väärää infoa.
Muuten ei se kumoa kirjoituksia että vedät sen "kuppiksen" esiin aina kun joudut nurkkaan. Totuus pysyy sittenkin.
Ei tuo kirjoitus ainakaan movea koskeva näyttänyt olevan. Eikö se sinun "kuppiksesi" ole Movessa?
pilaa? Kuka aiheuttaa sen että nuorsta tulee arka eikä uskalla asiaa viedä eteenpäin.
Nuoten mieli on erittäin herkkä tällaiselle infole ja helposti menettä sen tonnin tällaisen painostuksen ja dis-infon saadessaan. Kuka siis tuhoaa sen nuoren mahdollisuuden tienata tonninsa takaisin.
Ei ainakan se ihminen joka tekee kaikkensa että nuori saisi sen tienattua enemmänkin kuin sentonnin. Sen tekee se joka hyökkää tätä nuorta vastaan täällä foorumila ja kadulla alkaa uhkailemaan sitä nuorta..
Eli kuka se enkeli on?
"Kuka tämän nuoren mahdollisuuden pilaa? Kuka aiheuttaa sen että nuorsta tulee arka eikä uskalla asiaa viedä eteenpäin."
Pilaamme nuoren mahdollisuuden edistää markkinointi- ja rahankeräysrikoksia? Todellisiä tekonekeleitä...
Sinä(kään) et siis pysty osoittamaan ainuttakaan virhettä blogissa :). Vetoaminen "haluamiseen" ja "virheiden korjaamiseen tämän foorumin keskustelujen pohjalta" on jo vanha juttu, jota käytetään joka kerta kun virheitä ei itse löydetä.
Lopeta se itsesi pettäminen. Totuus kirpaisee, mutta vain kerran.
Jos pystyy olettamaan kuka se Kuppis on ja seuraa niitä keskusteluja joihin tämä oletettu nikki osallistuu on jännä seurata kuinka tiukoille nämä vastustajat joutuvat. Phaipolakin vetäytyy keskustelusta ja Mursis vetää "kupiksen" pyyhkimään kirjoituksen merkityksen pois.
Saattaa olla useampikn irjoittaja jotka kirjoittaa samalla tavalla mutta jos tuo on yksi ihminen on todella asaintuntija ja nokkela ihminen. Pistää kenet tahansa nurkkaan kun alkaa perusteleman asioita. Tuokin kirjoitus jonka kirjoitti tähän pani varmaan jonkun omantunnon vähän kolkutelemaan ja miettimään että teenkö todella oikein. Ainakin minä aloin miettimään että mikä on oikein ja mikä väärin. Onko toisen tienaamismahdollisuuden kampittaminen oikein? Mielestäni ei ole. Onko verkotomarkkinointi sitten oikein? Ainakin se on laillinen tapa tienata toimeentulonsa. Eli tämän pohjalta ainakin vastustajat tekevät väärin. Eli pitäisi omantunnon vähän ainakin muistutella. Onko se eittem eettisesti oikein? Olen ainakin "kupiksen" argumentoinnin pohjalta taipuvainen uskomaan että se on myös eettisesti oikein. Ei ainakaan ole vielä tullut sellaisat vastustajan argumenttia joka olisi tämän kumonnut. Maailman ihmisten "loppuminen" argumenttina ei tee alasta epäeettistä koska sitä ei vielä ole tapahtunut , niin kuin "Kuppis" kirjoitti "50 vuodessa". Näiden teorioiden mukaan ihmisten olisi pitänyt loppua jo kymeniä vuosia siiten eikä verkotoihin olisi pitänyt tulla enää ainakaan 30 vuoteen yhtään ihmistä koska niitä ihmisiä ei enää riitä. Tämä
on myös "Kupiksen" tekstiä.
Phaipolakin jätti sunnuntaina keskustelun siihen kun piti alkaa vastamaan kysymykseen esimerkillä. Sitä ei löytynyt. Mursis vetää "kuppiksen" kirosanaksi ja lopettaa argumnetoinnin siihen. verccomaha alka junkaaman samaa argumenttia kymmenessä peräkkäisessä viestissä. Mikkopa häviää johinkin bittiavaruuteen muutamaksi päiväksi.
haihtuminen asian unohtamiseksi näyttää olevan vahvin argumentti "kuppista" vastaan.
Ottaen huomioon että kirjoittaja on sama henkilö. Muta jos on eri henkilöistä kyse on vahva asiantunteva tiimi kyseessä.
... "kuppiksesta", niin silloin puhutaan Movesta. Ne ovat yhdessä, kuin paita ja piip... (sana, mitä Ada ei saa sanoa, mutta hörhöt saa).
En voi kyllä ymmärtää, että sanot tuolla alhaalla, että "vahva asiantunteva tiimi". Näetkö jotenkin vahvuutena sen, että kuppis on hurmoshenkinen ylistäessään Movea? Hänhän ihannoi silloin rikollista toimintaa. Mä en näe rikollisen toiminnan ihannoimisessa ja kauppaamisessa mitään hienoa ja hyvää. Päinvastoin se on alhaista, halveksittavaa ja täysin ala-arvoista oman edun tavoittelua.
Ja tuskinpa Mursis ja Haipola vetäytyy keskustelusta siinä mielessä, että kuppis olis asiantuntija ja nokkela ihminen. Kuppis vaan on kuppis ja nolaa ittensä aina uudestaan ja uudestaan. Kuppis ei osaa keskustella, vaan heittää asiat aina sivuraiteille. Lopuksi se aina hermostuu, kun on joutunut nurkkaan ahdetuksi. Ja siinä saattaa tulla sellanen säälin poikanen vastustajille (ainakin mulle), ettei "maassa makaavaa saa enää potkia".
Ja mitaan ette voi...
... pitää edistää rikollista toimintaa saadakseen omansa pois, niin silloin jokaisella lainkuuliaisella kansalaisella on oikeus kertoa nuorelle mitä siitä saattaa seurata.
Jos sä pidät vastustajien infoa vääränä ihan vaan siksi, että nuori ei jatka rikollista toimintaa sun hyvinvoinnin edistämiseksi, niin suksi suolle tallukoitas kuivaamaan.
Ja vielä tollanen puhuu enkeleistä.
Ja mitaan ette voi...
ihmisen asemaan. Kuvitella siis olet se ihminen jota mollaat ja jota vastaan hyökkäät. Miettiä mitä voisi sinun loukaamasi ihminen ajatella.
Et sinä todellisuudessa vastusta sitä yhtä yritystä vaan yleisesti kaikia verkostoja. laillisia ja laittomia.
Muuten jos luet sen rahankeräys lain tarkkaan voit todeta että olet väärässä ja myös Turun käräjäoikeus on väärässä. Polkupyörä ei ole liikelahja eikä myöskän yrityksen logolla varustettu tarra. Se on myytävä markinakelpoinen tuote. Jos oikeus olisi muuhun materiaaliin kiinnittänyt huomiota hinnan arvioinnissa tuomion voisi ymmärtää mutta kun käräjäoikeus totesi juuri sen myytävän tuoteen, pyörän olevan ylihinnoiteltu.
Muu materiaali oli oikeudenkin mielestä oikein hinnoiteltu ja provikkaa ei oltu maksettu väärin perustein.
Olette te tuhansilla ihmisille aiheuttanut taloudellista menetystä ja mielipahaa.
Juuri tällainen komentti minkä kirjoitit on osoitus siitä etä et oikein tunne tehneesi oikein. Eli tunnet katumusta. Tuo hyökkäävä itseäsi puolustava jyrkkyys sen paljastaa.
Muuten tällaisen asian mitä ajatte, voisi fiksumminkin hoitaa. Onko tullut mieleen? Syyllistymättä itse pahoihin tekoihin. Omia rikkeitä ei voi peittää sillä että tekee muka hyvän työn.
sinä sitä et vielä tiedä, en tidä minäkään. Mutta jos se on rikollista on oikeuskin todennut että neljä ensimmästä toimintakuukautta on olut sellaista. Kaikki muu sen neljän ensimmäisen kuukauden jälkeen on ollut teidän panettelua ja valehtelua. Nytkin, vaikka markkinojntijärjestelmä on muuttunut täysin alkuperäisestä valehetelette silmät kirkkaana että toimnta on vieläkin samanlaista vaikka tiedätte että markkinontijärjestelmäkin on täysin erilainen. Siis jatkatte pahan tekemistä. Kyll te olette valehtelevia mustia enkeleitä.
Miksi ette kerro totuutta vaan pysytte siinä vahassa valheessa?
Minä en ole koskaan sietänyt valehtelevia ihmisiä, en edes valkoisia valheita latelevista. Valehtelua on sekin että jättää jotakin kertomatta.
Eikö omatunto kolkuta yhtään?
epärehellisesti.
"En voi kyllä ymmärtää, että sanot tuolla alhaalla, että "vahva asiantunteva tiimi". Näetkö jotenkin vahvuutena sen, että kuppis on hurmoshenkinen ylistäessään Movea? Hänhän ihannoi silloin rikollista toimintaa"
Kirjoita vain että markkinajärjestelmä on muuttuntu siitä mitä se on ollut sillon kun Move on aloittanut ja tutki sitä, onko se enää väärin. Älä elä valheessa.
Tässä se "kuppis" on vahvoilla ja selättää teidät aina. Tämä on se teidän tappionne syy. Te valehtelette.
... ei.
Äläkä ite koita nyt valehdella. Koitat laittaa mun suuhuni sanoja, joita en ole sanonut. Mä en ole kommentoinu Moven tämän hetkistä tilannetta missään. Sen olen täälläkin kertonut.
Sen olen sanonut, että vielä viime syksynä (syys...lokakuu???) toiminta oli aivan samanlaista, mistä Moven perustajat tuomittiin. Lisenssin ostamiseen asti piti ostaa se 999 euron aloituspaketti ja siitä nousi tuloja värvärille jä tämän värvärin värvänneelle yht. 200 euroa. Tiedän ton aivan tasan tarkkaan, koska mun poikaani houkuteltiin Moveen syksyllä 2006. Viikko ... pari sen syksyisen lyhkärin jälkeen Moven juttu vasta muuttui.
Ja mitaan ette voi...
... Suomeksi sanottuna sitä, että se mikä on entistä, pitää lakasta maton alle? Siitä, miten ennen on toimittu (syksyyn 2006 asti), ei saa enää puhua halaistua sanaa, niinkö? Siis hys, hys, hys kaikesta siitä, millaista jälkeä Moven perustajat on tehny, niinkö?
Ja mitaan ette voi...
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1992/19920417
Saako edustaja provisiot ostamatta itse mitään siten, että hänellä ei ole alalinjaa? Kyllä vai ei? Jos kyllä niin mielestäni rikotaan tuon lain pykälää 12. Sen mukaan edustajalla on oikeus provisioon, kun kauppa syntyy. Eikä mitään aktivointiostoja tarvita. Movessakin tehdään edustajasopimus, joten tämä laki pätee noihin sopimuksiin.
Muahhahhahhahhaa!!!
Kuppis puolustaa kuppista!
Päivän paras!!!
Kuuleppa kuppis, oiskohan parempi värvätä joku muu kirjoittamaan edes kuppiksen puolustusviestit. Lukihäiriösen kirjoitustapasi tunnistaa vaikka kuinka yrittäisit skarpata.
Luettele ihmeessä niitä virheitä, jos niitä siellä on. Kyllä virheeksi voi laskea myös sen, että jokin asia esitetään aivan väärässä valossa, kun taas näillä tavallisilla "väärä asenne" -höpötyksillä ei ketään vakuuteta.
Kyseessä on kotisivu, jossa olevissa teksteissä käsitellään verkostomarkkinointia kriittisesti. Tämä tarkoittaa sitä, että ennakko-oletuksena ei ole korostaa kohteen hyviä tai huonoja puolia, mutta että kohteen ongelmat otetaan kyllä esille.
Tällä sivulla:
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/2006/09/kokemuksia-verkostomarkkinoinnista.html
on mainitsemiasi lukijoiden kokemuksia verkostomarkkinoinnista. Joukossa on sekä myönteisiä että kielteisiä tarinoita juuri siinä suhteessa, kuin sinne on niitä lukijoilta tullut - minä en niitä ole kirjoitellut. Olet erittäin tervetullut lisäämään omat vastauksesi tuolle sivulle, kuten jokainen verkostomarkkinoinnissa mukana oleva tai ollut. Sama koskee tietysti jokaista kirjoitusta - jokaista voi kommentoida, mutta esimerkiksi sinä et pyynnöstäni huolimatta viimeksikään laittanut tuollaiseen tekstiin kirjoittamaasi vastinetta tuonne näkyviin.
Kirjoita ihmeessä! Tarkoitus on, että asioista myös keskustellaan. Maailma ei ole mikään mustavalkoinen puolustajien ja vastustajien paikka, vaan varmasti hyvää ja huonoa on jokaisessa asiassa. Jos jotakin on jäänyt huomiotta tai omat kokemuksesi osoittavat toista, sitä täydellisemmän kuvan aihepiiristä juttu antaa, kun näitä asioita otetaan esiin kommenteissa. Verkostomarkkinoinnissa on bisnestä ja huijausta - mutta missä suhteessa, siinähän on koko kysymys.
En oikein käsitä, miksi osallistuminen "eventiin" jotenkin muuttaisi kenenkään käsityksiä mistään. Jos jokin asia on toisin, kuin vaikkapa jossakin näistä keskusteluista joku esittää, vastauksenhan voi kirjoittaa heti siihen paikkaan. Event varmaankin on tosiaankin omanlaisensa kokemus, mutta mitään tosiseikkoja siihen osallistuminen tuskin muuttaa. Tietysti jos joku esittää, että jossakin eventillä on esimerkiksi jotakin väitetty, hänen on parempi olla ollut paikan päällä tai olla saanut tietonsa tällaiselta ensimmäisen käden lähteeltä.
Voit tietysti ilmoitella seuraavan eventin ajasta ja paikasta. Joku tänne kirjoittavista voi olla kiinnostunut ja päästä paikan päälle katsomaan tunnelmia ja porukkaa. Omanlaisensa kokemus se tosiaankin on varmasti.
Mursis ei ilmeisesti ole halukas lähtemään Eventtiin. Minä kyllä lähden. Täysin avoimin mielin, ja lupaan että jos homma tämän Eventin jälkeen alkaa vakuuttamaan, niin liityn Moveen.
Laita postia osoitteeseen stev(at)luukku.com
ettei tartte vastailla jatkuviin rahankeräys soittoihin.
vaan tavallisten ihmisten etua..
pysyä erossa verkostomarkkinoinnista ja sen kaikista kirouksista joita tällä palstalla on lueteltu lukemattomia kertoja!
Eli lukekaa nyt ihmiset kun tietoa on tarjolla ennenkuin teettee mitään päätöksiä.
PHaipolan sivut sekä mursiksen blogi sisältävät asiallista asiaa ja terävää kritiikkiä alasta jolla on poikkeuksellisen huono maine!!
onhan noita sivuja... mut mitä itse kävin lukemassa niin aikalailla vanhaa tietoa.. vuosi sitten kirjoitettua jne..
tilanne on nykyään pikkasen eri..
eipä ole enää n.1000e aloitusmaksua.. vaan 100e.. jonka saa todella helposti takaisin.. tai no.. en väitä että kaikki saat.. ei ne laiskimmat saa.. eli kyl rahan eteen täytyy tehdä työtäkin.. mut ei nyt kuitenkaan ihan jumalattomia vaadi..
sivujansa. Ovat sen verran heikoilla jäillä muutenkin. niiden stratekia uppoaa kuin se norjalinen laiva.
... päivittää? Blogihan on päiväkirja ja tapahtumat etenevät aikajärjestyksessä.
Jos pidät päiväkirjaa, niin pyyhitkö ne tapahtumat kirjastasi pois, mitkä ei enää ole entisensä? Eli esim. lapsesi syntyi 3 vuotta sitten ja oli sen ja sen näköinen, kakki housuun ja söi tissiä... jne. jne.. Nyt lapsesi on jo 3 vuoden vanha ja se ei enää vastaa kuvaasi syntymän ajalta, kehitystään yms. yms.. Niin pyyhitkö nyt muistiinpanosi syntymän kohdalta pois?
Ja mitaan ette voi...
Yleensä kun tilanne muuttu tiedot päivitetään. Miksi siis pitäisi päivittää? On suorastaan valehtelua olla päivittämättä.
Tuo blogi ei ole päiväkirja, se on mieilipide sivusto. Jos se olisi päiväkirja siinä pitäisi olla kaikki asiat päiväjärjstyksessä mitä tapahtu. Jatkua koko ajan uusilla kirjoituksilla päivittäin. Koko ajan joka päivä joka tuntikin tarvittaesa. Ei täytä päiväkirjan tuunusmerkitöä-
Mm. missä Moven markkinontijärjestelmän uusiutuminen on? Missä on tieo että järjestemä ei ole enää sama josta "tuomio" tuli?
Eli se on kerran kirjoitettu mielipidesivusto joka on kirjoittajalleen niin pyhä että siihen ei voi mitään lisätä eikä siitä voi mitään poistaa. Omistajalleen jumalallinen totuus.
... päättää itse, milloin hän kirjaansa merkintöjä tekee. Vai voitko muka jollekin sanoa, että nyt kirjoitat mun mielenmukaan muutaman sivun päiväkirjaasi? Et voi ja sillä siisti.
Kyllä siellä on ihan hyvin pääasiat aikajärjestyksessä. Luepa ja tutustu huolella, niin opit jotain uutta.
ja mitaan ette voi...
kun pitää päiväkirjaa on valehtelukin oikeutettua kun päiväkirjan pitäjä päättää itse milloin kirjoittaa. On se fiksu tapa valehdella. Jättää kertomatta totuuden.
... kuulu, mutta Mursis lienee useamman kerran pyytänyt, että kertokaa hänelle, että missä blogissa on virheellistä tietoa, mutta ette vaan ole osanneet muuta, kuin sanoa, että "kaikki" jne. jne...
Ja mitaan ette voi...
Oletteko huomanneet, että syytteiden nostamisen ja etenkin tuomion julistamisen jälkeen on eräiden tunkkien Tukholma-syndrooma pahentunut jo melko vakavaksi. Ehkä aika parantaa haavat?
... loi aikoinaan ABC-kirjan ja on käytössä vieläkin.
Fysiikan ja matematiikan vanhimmat lait ja teoriat ovat vuosituhansien takaa.
Miksi päivänselviä asioita pitäisi päivittää koko ajan jos asiat ovat niinkuin ne olivat ja tulevat olemaan.