Sepulturan kitaristi Andreas Kisser tykittää Thunderstruckin!
http://www.youtube.com/watch?v=wdT8yS4g5Oo
Kisser plays Thunderstruck!
6
707
Vastaukset 6
- problem child
Olipa tosi tykitystä..tsihih.. :-)
Vertailun vuoksi:
http://www.youtube.com/watch?v=cV2IJ1yps9g- kumpi oli päivä?
Taas iski rokkipoliisit paikalle. Voi teitä nyhväri puritanisteja. Olette ehdottomuudessanne niin viattoman söpöjä ja sinisilmäisiä.
- your mine
kumpi oli päivä? kirjoitti:
Taas iski rokkipoliisit paikalle. Voi teitä nyhväri puritanisteja. Olette ehdottomuudessanne niin viattoman söpöjä ja sinisilmäisiä.
on yksi kaikkein ärsyttävimmistä kappaleista soittaa. Huomaa kyllä heti että Anguksellakin on vaikeaa soittaa sitä.
- rokki-kukko
your mine kirjoitti:
on yksi kaikkein ärsyttävimmistä kappaleista soittaa. Huomaa kyllä heti että Anguksellakin on vaikeaa soittaa sitä.
"on yksi kaikkein ärsyttävimmistä kappaleista soittaa. Huomaa kyllä heti että Anguksellakin on vaikeaa soittaa sitä."
-Valotatko vähän tarkemmin mikä biisistä tekee ärsyttävän ja Anguksellekin vaikean soittaa? - AD/HD
rokki-kukko kirjoitti:
"on yksi kaikkein ärsyttävimmistä kappaleista soittaa. Huomaa kyllä heti että Anguksellakin on vaikeaa soittaa sitä."
-Valotatko vähän tarkemmin mikä biisistä tekee ärsyttävän ja Anguksellekin vaikean soittaa?Kyllä thunderstruck on vaikee tälläselle sunnuntai-soittelijalle mutta ei sen Angukselle pitäis mitään ongelmia tuottavan niinkuin ei tuotakaan. Enemmän ongelmia oli kyllä tolla kisserillä jonka soitto oli soitto oli aika syvältä.
- your mine
AD/HD kirjoitti:
Kyllä thunderstruck on vaikee tälläselle sunnuntai-soittelijalle mutta ei sen Angukselle pitäis mitään ongelmia tuottavan niinkuin ei tuotakaan. Enemmän ongelmia oli kyllä tolla kisserillä jonka soitto oli soitto oli aika syvältä.
Siis olen nähnyt montakin kertaa Anguksella menevän tuo thunderstruckin räpellys sekaisin. Thunderstruck ei missään nimessä ole vaikea soitettava sunnuntaisoittelijalle mutta kun sitä jauhaa edestakaisin niin siinä alkaa mennä sormet hapoille. Siitä varmaan johtuukin että Angus ei soita alkuriffiä kertosäkeeseen asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4091855- 1441371
- 1161316
- 1651313
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh281086- 111882
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.218790- 59681
- 24625
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i123621