Suomeen pollisi autolla paha puutte ainakin mun silmässä!!Se on HEIJASTIMIN ei oo ollenkaan,kyllä täytyy se laita auton ympärille koska täällä vuodessa muutamia kuukauden tosi pimeä.Poliisi auto ei hyvin tarpeksi näkee se vaarenta aika paljon autollia sekä onnettomus tillanne aikona.
Ps:tämä mun mielipiteita sorri jos olen väärin!
Ps:tämä mun mielipiteita sorri jos olen väärin!
Vastaukset 8
Vanhimmat
..väritetty poliisiautot. Vois ottaa hieman mallia ja myös ruottissa on.
Auton ympäritarroittaminen on kallis operaatio. Britannian poliisin määrärahat ovat eri luokkaa kuin Suomessa.
Vertaa esim. liikenteenvalvontaan käytettyä autokalustoa ko. maissa.
käsittämätöntä mongerrusta.
"
Ps:tämä mun mielipiteita sorri jos olen väärin!
"
opettele lukemaan uutta suomenkieltä :)
varmasti samat varusteet, jotka vaaditaan siviiliautoiltakin, lisäksi hälyytysajoa varten siniset vilkut ja hälyytysääni. Jäi epäselväksi se aloittajan "paha puute".
Olisihan se tietysti kiva kun olisi vaikka teipattu heijastintarroilla se kylkien ja mahdollisesti etu/taka poliisi-teksti jolloin näkyisi sopivan kaukaa jo hämärässäkin. >;->
Onko pollisillekin rahaa puute?kun ei homma heijastimiin auton ympärille.
Minusta paha puute on, kun metsän eläimillä ei ole heijastimia. Sitten kun ajaa kettukolarin, vaikka ajaa varovaisesti alle sallitun nopeuden ja autoa joudutaan kolarikorjaamaan. Automyyjä sanoo, että hyvitys pienenee, kun on kolaroitu. Sitten vielä autoverotus tippuu, niin käsissä on kolaroitu melekin uusi auto, jonka arvo on 15% ostohinnasta. Sitten vielä se hirvi tulee siihen pihalle ilkkumaan.