autolla "lenkittäminen"

Tulin tässä taannoin saloon kotikaupungistani Espoosta. Kun tulin kaupungin keskustaan oli ajoradat täynnä keskenkasvuisia "pappa-betalar" kavereita lesoamassa autoillaan. Ketä nämä tyypit ovat ja mitä he luulevat olevansa ?
31234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

He ovat kaupungin nuoriso, tuulettamassa genitaalejaan. Mitä isommat, sitä suurempi auto.

Tämä siksi koska me täällä maalla olemme tottuneet konkreettisiin asioihin toisin kun te kaupunkilaiset.

Äänestä

Saman henkistä porukkaa mitä pyörii mm. Tiksin Shellillä.
Kyllä PK-seutulaisen pitäs tietää. =0)

Äänestä

toiseksi?mahtaa vtuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohikulkija espoosta kirjoitti:

Tulin tässä taannoin saloon kotikaupungistani Espoosta. Kun tulin kaupungin keskustaan oli ajoradat täynnä keskenkasvuisia "pappa-betalar" kavereita lesoamassa autoillaan. Ketä nämä tyypit ovat ja mitä he luulevat olevansa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu