Moikka!
Olen tavannut Vaakamiehen ja treffattu harvinaiset yhden kerran =). Toista näkemistä ei saada aikaiseksi kun mies on kiireinen työrintamalla. En ole mitenkään painostanut näkemisen suhteen, enkä pommita turhilla viesteillä. Välillä tuntuu, että tuleeko sitä toista kertaa olenkaan mut Vaakamies on kyllä selkeesti kiinostunut minusta ja haluaa tavata heti kun mahdollista.
Onko ihan tyypillistä Vaakamiestä ettei pidä kovin ahkerasti yhteytrtä vaan se olen minä joka ottaa yhteyttä?. En haluaisi karkoittaa miestä elämästäni vaan saada miehen itselleni...Millä konsteilla saan miehen itselleni (ei nokkkavia kommentteja, kiitos)Miten pitää käyttäytyä, puhua,ajatella ym...että miehen saan omaksi.
Vaakamiehen pitäminen
7
2919
Vastaukset 7
- Sarkku77
Meillä myös oli alussa mies töissä,yötä päivää kun oli poikamies.Mutta kyllä me tekstailtiin alussa parikymmentä viestiä päivässä ja heti ajattelin ettei siitä mitään tule kun ei heti vastannut.Mutta hitaasti ja varmasti mentiin askel askeleelta.Ja vieläkin näiden 5v.jälkeen on asiat samalla tavalla eli mä hätäilen ja mies menee hitaasti ja varmasti.Yhdessä päätetään asioista kuitenkin.Ihanaa on ollut ja olen onnellinen kun tutustuin häneen! Kärsivällisyyttä!
- #neitsyt#
Paras keino valloittaa vaakamies on edetä hissunkissun liikaa painostamatta. Älä ainakaan rupea aggressiiviseksi :) Vaakamiestä ei myöskään saa suututtaa, koska hän katoaa silloin maisemista. Ota kaikki diplomatian kykysi käyttöön. Silloin voit saada omaksesi miehen, joka on hyvin henkevä; keskusteluista ei tule loppua - olethan itse varmasti keskustelijatyyppiä? :)
t. vaa'an kanssa elelijä - vaakaM..
Yhteyttä liikaa pommittamatta..Jos hän nyt punnitsee mielessään sinua ja sitä että oletko hänestä yhtä kiinnostuinut..
Me vaa`at vatvotaan asioita mielessämme ja pieni kannustus on hyväksi mutta liika pommittaminen saa toisaalta minut ainakin lukkoon.
Hankalia tapauksia ollaan mutta kärsivällisyys kyllä palkitaan :)
Toisaalta kaurisnaiseen itse tutustuneena voin sanoa että aika haasteellinen on ainakin tämä ihana kauris ;)
Oma mielipiteeni on että kauris on hyvä kumppani vaa`alle..- loistavasti ;)
ainakin talousasiat vaaka-kauris-yhdistelmä saa sujumaan...
- Nimetön
Et saa vaakamiestä ikinä itsellesi, koska hän haluaa olla aina vapaa ja iskeä monta naista samanaikaisesti, että olisi aina varalla joku muu, kun yksi ei sopii.
- xer
Heippa kaurisnainen!
Täällä yksi samanlainen kauris neito joka on aivan avuttomasti ihastunut vaakamieheen. Tavattiin joulukuussa, mutta pitkän välimatkan takia tapaamiset ovat olleet vähäisiä. Vähän skeptisenä lähdin liikkeelle tähän juttuun, Mikä aika tunnettua kauriille,eikö? Mutta niin vaan meni jalat alta heti ensi tapaamisen jälkeen. Hitaastilämpenevää sorttia olen ja uskon sen osaksi johtuvan merkistäni. Silti tämä vaakamies on ollut käsittämättömän huomaavainen ja jotenkin uskomattomalla tavalla tulkitsee ajatukseni oikein. Yhä näemme harvoin ja se vaatiikin paljon kärsivällisyyttä sekä luottamusta. Mutta täytynee sanoa että uskon tähän suhteeseen, vaaka vaan kummasti saa kauriinkin uskomaan parempaan ja että sitä suurta rakkautta on vielä olemassa.
Eli jos vaan jaksat hieman odotella, ei silti nöyristellen sillä uskon että vaaka haluaa itsenäisen mutta samalla lämpöisen kumppanin. Minun kohdalla ainakin kärsivällisyys palkitaan joka kerta ihanammin ja ihanammin! Parempaa miestä saa etsiä! Tsemppiä sinulle :) - mietteitä
Jos lähtökohtasi on "Miten pitää käyttäytyä, puhua, ajatella...", se on väärä ja kostautuu varmasti jatkossa.
Omana itsenään nainen -Kauriskin ;)- vaakamiehen valloittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1461405Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️971115Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551013On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75827- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞36763- 66707
- 47685
- 43661
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164630Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä34628Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah197613Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus102548- 201534
- 106498
- 35491
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59486Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18482Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468