vikon päästä ja silloin mennään Hietamäen LEMMENLAAVULLE isolla porukalla.
Vappumarsseja ei nykyään Haapavedellä enään järjestetä,niin tuo yllämainittu hyvä korvike siihen menoon.
Vappumarsseja ei nykyään Haapavedellä enään järjestetä,niin tuo yllämainittu hyvä korvike siihen menoon.
Vastaukset 38
Vanhimmat
pystyy?
Onko jussilla tieto ajantasalla?
tekemisiään tietää.
kuin kommunistit??onko
kepulaisilta pääsy kielletty?
marssia kaikki halukkaat puolue kantaan riippumatta.
jo ohojelmaa värkänny=?
naista vaihella ?
vaimonkin vaihtaa,jos siihen tarvetta.
täyttä on ja pallit paukkuu!!
tohina ja kuhina kuulluu
jeppissiin asti...
saiskohan tukki-vesanki sillee liikkeelle??
tiettoo vaan...
Jeppaset järjestää toisen tapahtuman.
kylän emännille
ilikosillee tanssi esityksen pittää..
letkujenkkaa..
ei jussinkaan letku taivaaseen yletä.
ja työläisten juhla.
Pistätkö jussi valkolakin päähäsi?
ei ole vielä lunta.
ja kommuisteja hyskään.
niin missä se lemmenlaavu oikein on jotta sinne voisi tulla vaikka ette olekaan kutsunut ja mitä siellä onko ohjelmaa muuta kuin makkaran paistoa
minä sinut kutsua sinne,jos vain siulle passaa?
Näytättäs olevan romantiikkaa ilimassa. En nyt viiti sormella suoraa osottaa.. Lempi jos pienikin on mukava asia.
ei koko kesänä.
Nämä näyttää olevan vain jussin höpinöitä
Tee joskus sanoistas totta etkä vaan höpise
Sinä et ole järjästänyt koskaan mitään muutakuin paskaa puhunut
Jos joku järjestää niin sinä tulet sinne ilkkumaan ja parjaamaan toisten kustannuksella.
vaan vanha suomalainen sananlasku.
muutaman kunnon työväen laulun. meinaan kyllä lähtee.
ei ole vasemmistolainen.
siinä sitten on, eihän me muutkaan olla vasemmistolaisia.
on jokin -ISMI aattesi perässä.
Taitaapa Hietamäen juhlista tulla miesvaltaiset näiden edellisten kirjoitusten perusteella. Yrittäkää keksijä jotain, että saatte naisväenkin kiinnostumaan. Teillähän on onneksi aikaa - ei muutakuin aivonystyrät töihin.
NAISTENKALLION LAAVULLE.
Nyt annan Juhani sinulle neuvon. Ei kommentelu auta tässä asiassa vaan tulee tarjota sellainen ilta, että se houkuttelee naiset tulemaan. Kannattaa muistaa, että tyhjistä lupauksista ei ole hyötyä vaan päinvastoin. Naisen muisti on pitkä.
komea paikka kyllähän sinne kannattaa mennä,sillä eikös sitä yleensä sanota,että miehistä on haittaa naisille niiden omissa touhuissa.
on sekottanu juusan ajatus-maailiman.
mitä kuuluu?
Tiedän,että naistenkalliot ovat komea paikka, mutta lähinnä ajattelin, mitä ohjelmaa siellä olisi tarjolla. Minua ei kiinnosta mitkään parinvaihtotouhut tai tuntemattoman esiintyjän laulamiset.
tavoitella "palstan isää" tänään ABC:ltä. Toivossa, että olisit tarjonnut ne lupaamasi kahvit, mutta empä bongannut. Olitko saanut vihiä että olen maisemissa ja pysyit poissa!? Tosi kaunista teillä täällä on, olen tosissani ihaillut näitä maisemia. Eikähän luonto läheskään ole vielä parhaimillaan. Ei muuta kuin oikein mukavaa vapun ja kesän odotusta!
T.se joka jäi kahvitta
istuin ensin aulabaarissa ja kymmenisen minuuttia ruokailijoitten puolella.Kyllä minä ne kahvit vielä tarjoan kun vain sovitaan tarkempi aika,sillä minullakin on nämä joka keväiset kevät kiireet alkaneet.
sana "olemattomat"sanojen "nämä ja joka välistä.
vaan.
siellä yhdentoista jälkeen, oisinko viipynyt reilut puolisen tuntia. Kahvit join ja kattelin jonkin aikaa. Huomenna johonkin aikaan lähen nouseen ylöspäin.
täältä kotopuolesta! Oli mukava vierailla siellä teidän kauniissa maisemissa. Järvikin sula, pääsi uimaankin. Ja ratsastamassakin "muori" kävi paikallisella tallilla. Jäi kyllä harmittamaan ne juomatta jääneet kahvit!
Kun en ole siellä vappuna, niin taidampa mennä Hietasaareen tanssahtelemaan Matin ja Tepon tahdissa. Sitten tulenkin taas vapun jälkeen uudestaan sinne. Mikä on muuten tuo Lemmenlaavu, onko se vanhakin "lempimispaikkana" ja onko kaukana keskustasta? Meillä oli täällä minun nuoruudessa Lemmensilta, siinä sitä porukalla kesäiltoina aikaa vietettiin.
Jäähäämpä odottelemaan vappua! Toivottavasti ilmat suosii.