Kuinka kauan teillä menee että youtubessa on video latautunut, siis latautuuko sitä vauhtia, ettei video keskeydy? Mulla on nimittäin niin hidas että monissa videoissa keskeytyy 10 sek välein, ja sitten pitää antaa latautua. Kai ny laajakaistalla sen nopeemmin pitäs tulla ? :/
Hidas laajakaista
3es0diajf
81098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
" Mulla on nimittäin niin hidas että monissa videoissa keskeytyy 10 sek välein, ja sitten pitää antaa latautua. Kai ny laajakaistalla sen nopeemmin pitäs tulla ? :/"
Olisit kyllä voinut "samaan hintaan" kertoa, mitä nopeutta käytät. Kristallipallo on ollut vähän jumissa tänään.
Jos sulla on 256kbps, pätkiminen voi johtua siitäkin. Se on niin hidas nopeus, että sillä voi nippa nappa käydä pankissa hermojaan menettämättä. ;)
kun nopeutta on 8 megaa ja pätkii niinkuin alkup viestissä kerrottiin.
En tiiä kuin nopee tää on mutta sen tiedän varmasti et tää on yli 2 M laajakaista.
Ehkä toi johtuu juuri tuosta Youtuben ruuhkasta..
on se ihme toi sonera ko avasin tämän "Hidas laajakaista linkin" ni kesti jonkun aikaa mut kaikki muut Suomi24 linkit toimii hyvin :D :D
Oliskohan niin että kun mun 2 megan hitaalla yhteydellä tänne lähettää viestejä niin se hidastaa muidenkin nettisurffausta :D:D
Lataukset tulee usein jopa sellasta 200-300 kpbs.
WLAN käytössä. Muutkin videot kuin youtuben videot latautuu niin hitaasti että..
Onko jollain muulla tällaista ongelmaa yli 2 Mbps:n yhteydellä??
Tuolta voit kokeilla paljonko saat ladattua netilläs. ftp://ftp.funet.fi/dev/
Pistä latautumaan vaikka 100MBnull ja ihmettele selaimen latausikkunasta latausnopeutta. 2M liittymällä latausnopeus on noin 200kt/s.
Minulla on sama ongelma YouTuben kanssa. Video pyörii kolme sekuntia ja sitten pysähtyy latailemaan puoleksi minuutiksi. Yhteyteni on Sonera Laajakaista 100Mbps.
Jotkin sivustot latautuvat hyvin nopeasti, mutta moni pätkii pahasti. Edellinen OPOY:n laajakaista ei pätkinyt YouTuben kanssa, mutta nettipokerin kanssa pätki. Sonera ei onneksi pätki nettipokerin kanssa, joten pienempi paha on tämä.