ismo on...

....Suomen...

..karismaattisin ja seksikkäin mies:) Vai mitä tytöt ja naiset:)

13

1096

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sekunda-mooses

      Olen samaa mieltä vaikken ole tyttö enkä homo. Hänessä on vaan jotain erittäin miehekästä niin äänellisesti kuin ulkonäöllisestikin.

    • Circus_Clown

      ..mmm! Se saa mut syttymään. Ismolla on raaka ja raadollinen ääni sekä tyyli, se on raju ja brutaalikin - siksi se on niin ihana, minun pikku barbaari

    • samaa mieltä

      ismo alanko on suomen karismaattisin!! Ismon silmät ovat jännittävät ja arvoitukselliset ja ääni vangitseva. lisäksi mies muutenkin lumoaa lauluillaan, sanotuksillaan ja sillä miten hän liikkuu lavalla!! Aijai..;)

    • :):)

      kainalossa olisi ihana olla. harmi vaan et miehelle on tullut hieman ikää ja taitaa olla onnellisesti naimisissa. Mut saahan sitä aina ihailla:)

      • muka?

        naimisissa? Eikös hän elele vain avoliitossa?


    • juupsis

      osaa ottaa yleisönsä niin lavalla kuin levylläkin. Ääni on kaikkein seksikkäin ja persoonakin on aika karismaattinen. Mikäs sen herkumpaa kun hikinen Alanko lavalla;)

    • NYT!!

      Kommentoikaa vaan tekin tätä asiaa! Nyt akkiä!

      • schitzo kombinaat

        täytyy kommentoida. Johan Ismo itsekin laulaa: "Yö erottaa pojasta miehen", ja juuri näinhän se menee. Pitää elää yötä jotta osaa nähdä päivän valon.
        Ismo on äijä, symppis, seksi sekä a'naturel samassa paketissa, ilman teeskentelyjä. Tekee omia juttujaan sielullaan ja sydamellään.

        Olenpa iloinen että löysin hänen musiikkinsa joskus vuonna -80. En päivääkään vaihtaisi pois...


    • ...olen ollut...

      ...jo vuodesta 1980. Miten joku voikin olla niin MIES!

      • Jumalan Poika

        Alangon yksi miehisimmistä piirteistä on juuri hänen äänensä. Jos kuuntelette vaikka kaisa ja ben kipaleen niin huomioikaa kuinka helvetin syvälle mataluudessaan hän pääsee vaikkei biisi menekkään mitenkään kovin matalalta. Se on vaan niin luonnollinen ja aito se sen baritoni. Kyllähän sen kuulee jo ku se puhuu ihan tavallisesti vaikka jossain haastattelussa.
        Kovin säälittävältä piipittäjältä kuulostaa alangon rinnalla mm. aw yrjänä, joka itseään pitää niin bassona.. homolta ja yksitoikkoiselta kuulostava (laulu)ääni sillä on, sanon minä. Ja ihan niinku näillä muillaki ''yrittäjillä''.
        Mut ismo on ainoo todellinen kotimainen mörisijä.


      • olen ihminen
        Jumalan Poika kirjoitti:

        Alangon yksi miehisimmistä piirteistä on juuri hänen äänensä. Jos kuuntelette vaikka kaisa ja ben kipaleen niin huomioikaa kuinka helvetin syvälle mataluudessaan hän pääsee vaikkei biisi menekkään mitenkään kovin matalalta. Se on vaan niin luonnollinen ja aito se sen baritoni. Kyllähän sen kuulee jo ku se puhuu ihan tavallisesti vaikka jossain haastattelussa.
        Kovin säälittävältä piipittäjältä kuulostaa alangon rinnalla mm. aw yrjänä, joka itseään pitää niin bassona.. homolta ja yksitoikkoiselta kuulostava (laulu)ääni sillä on, sanon minä. Ja ihan niinku näillä muillaki ''yrittäjillä''.
        Mut ismo on ainoo todellinen kotimainen mörisijä.

        Samaa mieltä äänestä. Muita oivia biisejä missä tuo syvyys tulee esiin mm. kuolemalla on monet kasvot, mitä se mulle kuuluu mitä mä teen, oi mutsi mutsi(otteita),
        alumiinikuu, oletko koskaan, tango yössä... Onhan nuita. Kaiken kaikkiaan melko laaja ääniala alangolla on. Mutta aina se kuulostaa vaan erittäin äijältä!


    • persoona_

      on vaikuttava ja se katse naulaa paikoilleen. Sitten ku äijä avaa suunsa niin sitä on ku sulaa vahaa. Huih;) Ihania väristyksiä:)

      • on ERITTÄIN

        ... lievästi sanottuna PUOLEENSAVETÄVÄ!
        KUKAAN MUU MAAILMASSA EI TEE SAMANLAISTA VAIKUTUSTA. ISMOSTA MENEE IHAN SEKASIN!!!!!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5157
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      67
      2935
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      283
      1448
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1143
    5. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1085
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      76
      1069
    8. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      129
      1062
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      170
      1038
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      924
    Aihe