Talvisäilytys

Uusi america alla ja kesä vasta edessä, mutta jo nyt huolena ensi talveksi lämmin ja luotettava (ehkä jopa edullisempi) säilytyspaikka turun seudulta. Motomarketti ei liene ainoa säilytystä tarjoava liike vai onko?
3665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei! Kyllähän muutkin liikkeet säilyttää.Mulla oli yks talvi Korpiaholla. Pyörän voi viedä Raisioon ja sieltä kuljettavat Korpiaholle, en nyt muista paikan nimeä mutta 50 km turusta. Maksoi 100e. Viime talvi oli Motomarketin tiloissa urusvuorella ja maksoi huoltoineen 300 euroo:(

Äänestä
  • Sain varattua motoluukusta paikan ensi talveksi. Lupasivat hinnan asettuvan 20-25 euroa/kk eli ihan inhimillinen.

    Äänestä

mä säilytin XJR_rän viime talven terassilla katoksen alla, allrightin mopopressu päällä vaan... ruiskutin silikonia pari pulloa päälle ja öljyt vaihdoin, sekä tankin täyteen bensaa ja vähä jäänestoa...

Ihan samalaisessa kunnossa oli tänä keväänä :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


America kirjoitti:

Uusi america alla ja kesä vasta edessä, mutta jo nyt huolena ensi talveksi lämmin ja luotettava (ehkä jopa edullisempi) säilytyspaikka turun seudulta. Motomarketti ei liene ainoa säilytystä tarjoava liike vai onko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu