Joukkoliikennettä lisää

Onneksi uusi hallitus puuttuu kovalla kädellä yksityisautoiluun. Mm. työnantajien tarjoamat ilmaiset parkkipaikat tullaan kieltämään.
Pääkaupunkiseudulle on tulossa Tukholman mallin mukaiset tiemaksut.Hyvähyvähyvä.
4342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siitäs saatte saatanan kenopäät, osaattehan taas äänestää seuraavissa vaaleissa.

Äänestä

Merikukan ja Mamamatin kesken.

Äänestä

duunarit bussiin!

Äänestä

Tuo se vasta on kiusantekoa ja naurettavaa ylireagointia päättäjiltämme. Periaatteessa minulla ei ole mitään joukkoliikennettä vastaan, en vain halua käyttää sitä. Haluan itse valita kuka vieressä istuu, mitä radiosta kuuluu ja millä volyymillä, haluan myös itse päättää missä käyn kotimatkalla ja mitä reittiä ajan. Bussilla kulkeminen on aikaavievää ja kallista.
Olisi ihanaa asua jossain pienemmällä paikkakunnalla, eikä tarvitsisi miettiä mitään ruuhkia tai parkkipaikkojen riittävyyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


verot ylös kirjoitti:

Onneksi uusi hallitus puuttuu kovalla kädellä yksityisautoiluun. Mm. työnantajien tarjoamat ilmaiset parkkipaikat tullaan kieltämään.
Pääkaupunkiseudulle on tulossa Tukholman mallin mukaiset tiemaksut.Hyvähyvähyvä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu