sopimustilanne

Täytyy tässä sanoa et sm-liigan sopimustilanteet on
aika hyvällä mallilla jo nyt vaikka on vasta huhtikuu.Kymmenellä joukkueella 14:stä on jo vähintään 20 pelaajasopimusta.Esimerkiksi Lukolla on 31 pelaajasopimusta.
4595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin Lukolla on todella hyvä joukkue ensikaudella. On lupa odottaa paljon. Eikä Kärpilläkään putsauksista huolimatta näytä taivaanranta uhkaavan mustalta:)Ipa on mulle viel melkoinen kysymysmerkki. Ei oikein osaa sanoa sitä eikä tätä tupsukorvista just nyt:)Narrien pakka ei näytä kovin hyvälle mun silmis,mutta en usko,että noin suomalaisvetoisena pysyykään.

Äänestä
  • Mun mielestä Ässillä on tällä hetkellä paras joukkue suht. ylivoimaisesti=)

    Äänestä

  • =)=)=)=)=) kirjoitti:

    Mun mielestä Ässillä on tällä hetkellä paras joukkue suht. ylivoimaisesti=)

    Olen aivan samaa mieltä. Huonoin joukkue on varmaankin....hmmm.....RTK:lla.

    Äänestä

  • ....................... kirjoitti:

    Olen aivan samaa mieltä. Huonoin joukkue on varmaankin....hmmm.....RTK:lla.

    Vaikka meillä onkin perstyhmä toimitusjohtaja, joka tekee miljoonatappiot joka kausi niin kyllä me silti kalpan yläpuolella tullaan olemaan ens kaudella.........kai...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+1=3 kirjoitti:

Täytyy tässä sanoa et sm-liigan sopimustilanteet on
aika hyvällä mallilla jo nyt vaikka on vasta huhtikuu.Kymmenellä joukkueella 14:stä on jo vähintään 20 pelaajasopimusta.Esimerkiksi Lukolla on 31 pelaajasopimusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu