Skorpioni (N) ja kauris (M)

Kokemuksia??

Onko kokemusta näiden kahden suhteen onnistumisesta?

8

2102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo kolmeltatoista vuodelta

      Kaurismieheni on ihanin tapaamani MIES!

    • tustakin merkistä

      näin skopunaisena sen verran, että ei kiitos!

    • mulle

      ainakin Kauris, mutta olin kuitenkin yhdessä 15-vuotta Kauriin kanssa. Onhan se elämä tyyntä ja rauhallista

      Skopukka-nainen

    • ........

      Mun oma kaurismies on parasta mitä mulle on koskaan tapahtunut. Hauska, fiksu, komea, vähän oikukas, henkisesti vahva sekä sängyssä huomaavainen ja ihanan kiihkeä! Neljä yhteistä vuotta nyt takana ja tuntuu että aina vaan paranee. Ymmärrämme toisiamme täydellisesti ja huumorintajumme on aivan identtinen. Olemme toistemme parhaat kaverit ja samalla myöskin parhaat rakastajat, joten paketti on aika täydellinen.

      Jos nyt joku huono puoli pitäisi miehestäni kaivaa, niin hänen mielialan heilahtelunsa ovat joskus aika käsittämättömiä. Mutta ei se mua haittaa, koska tiedän sen oikuttelun kuuluvan kaurisluonteeseen eikä niitä oikuttelukausia tule edes kovin usein. Aina silloin tällöin niitä tulee ja niistä kyllä aina selvitään, kun skorpioninainen pistää vähän parastaan. :) Suht nopeasti oon aina saanut kaurismussukkani taas takaisin raiteilleen!

      Mulla on upea mies ja kyllä muutkin naiset ovat sen huomanneet. Välillä oon aika mustasukkainen, mutta mun mies on kyllä tehnyt montaa kertaa mulle selväksi, että mä olen hänelle kaikki kaikessa. Ja hän on kaikki kaikessa myöskin mulle! :)

      • T84

        Omalla kohdalla myös kaurismieheni on ollut parasta mitä on elämässä eteen tullut. 2 onnellista vuotta takana ja hyvin menee :)


    • seikku

      mitä mainioin pari, kuin luotuja toisille.

    • skopu tyttö

      itse seurustelen kaurismiehen kanssa.kun meille tulee tietyistä asioista riitaa niin kumpikaan ei oikein halua antaa periksi.mykkäkoulua ja v****ilua riittää molemmilla pitemmäksikin aikaa mutta lopulta aina jompikumpi luovuttaa.mutta muuten ei ole kauris miehessä mitään muuta vikaa ja hyvin ollaan samankaltaisia ja yleensä tullaan hyvin toimeen ja otetaan toisemme huomioon kun tarvis.:) päivääkään en vaihtais pois.

    • sipe22

      Yhdessöoloa melkein 30v todeloa myrskyisää aikaa nyt edessä muutto eri osoitteisiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3976
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1031
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      914
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      901
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe