Jos joku haluaa pyytää seksistä rahaa, niin pyytäköön.
Jos joku haluaa seksistä maksaa, niin maksakoon.
ja
Jos joku saa näppylöitä toisten seksielämästä, niin muuttakoon vaikka Ruotsiin.
Jos joku haluaa seksistä maksaa, niin maksakoon.
ja
Jos joku saa näppylöitä toisten seksielämästä, niin muuttakoon vaikka Ruotsiin.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Niin tapahtuu joka tapauksessa!
Jos joku haluaa myydä huumeita,niin myyköön.
Jos joku haluaa niitä ostaa,niin ostakoon.
Jos joku haluaa naida vaimoasi niin naikoon ja jos joku saa siitä näppylöitä niin muuttakoon vaikka ruotsiin.
Heitetään romukoppaan kaikki arvot sun muut,siihenhän tämä maailma on menossa.
Kaikki tuijottavat vain omaan napaansa.
Huumeet vahingoittavat ja tappavat.
Seksi ei vahingoita eikä tapa, ennemminkin päin vastoin.
Maksullinen seksi voi vahingoittaa,tappaa ja aiheuttaa kärsimystä.
Raha vaihtaa omistajaa sopimuksen mukaan.
Siinä kaikki.
Noloa on se, kun toiset pyrkivät tuijottamaan muiden napoja.
Kuten huumekaupassakin.Siinä kaikki.
Huumekauppa on rikollista toimintaa, mutta jos minä annan rahaa naiselle seksipalveluja vastaan niin se ei ole.
Minä voin sponsoroida ystäviäni niinkuin haluan, leimaamatta heitä huoriksi.
Toistetaan vielä: Vapaaehtoinen pano ei ole rikos, eikä myöskään rahan antaminen vaikka kysymyksessä olisi sama henkilö.
Näitä tilapäisiä ystäviä on paljon meillä sinkkumiehillä, niinkuin naisillakin.
Missä sinä näet rikoksen, tai edes prostituution?
Ehkä haluatkin vain leimata kanssaihmisiäsi?
Leimkirveillä ei ole ystäviä!
mutta on moraalisesti väärin, että naimisissa oleva miehet "korjaavat seksielämäänsä ja avioliittoansa" maksullisilla. Ai niin, mutta turhaa puhua moraalista maksullisille ja niitä käyttäville varatuille miehille. Ne eivät tunne sitä sanaa eivätkä tiedä mitä se tarkoittaa.
tietä moraalittomaan, sairaaseen kertakäyttömaailmaan.
Kuinka niin marginaalinen ilmiö voi viitoittaa tietä? Prostituution perässäkö te kuljette?
että vaimokin pitäisi pistää välillä kiertoon, ettei olisi yhden miehen kertakäyttökamaa?
Miten maksullinen seksi voi vahingoittaa,tappaa ja aiheuttaa kärsimystä?
esittää vain sovinisti, jonka aivojen toimintaa perustuu kalun haluihin.
Apteekkijärjestelmän tyyppinen hallittu ilotalojärjestelmä olisi tosi kiva juttu!
Palveluja olisi säännöstelyn ansiosta myös syrjäseudulla ja ilotalojen omistajat olisivat verokalenterin kärkinimiä!
on suora kytkös pornoon. Pornoteollisuus syöttää sairaalloista kertakäyttöseksi-kuvaa, jota sitten prostituutio osaltaan toteuttaa. Saitko punaisesta langasta kiinni vai menikö liian laajalle alueelle sinun tietämystasolla?
Se on niin rankkaa,ettei ihmisen psyyke kestä sitä.Ajaudutaan huumeisiin,käytetään viinaa ja jos ei niistä henki lähde niin tehdään itsari.Esimerkkejä on satoja,parempi kun otat asioista itse selvää,lue lehtiä ja seuraa dokumentteja.
Omituista sinänsä,että maksullisesta seksistä joutuvat yleensä kärsimään myyjä ja sivulliset,toisin kuin huumekaupassa kärsijä on se ostaja.
Ja ilotalon omistaja olisi tietysti mies,joka ottaisi hyödyn naisten tekemästä"työstä".
Eräänlaista paritusta sekin...
Totta,ja ihmetellään kun tavis-nainen ei haluakkaan miehen runkkaavan spermoja päälleen.Sitten mennään huoralle itkemään millaisen tiukkapipo-vaimon on saanut.
Lait muuttuvat kun Eduskunta niitä muuttaa. Seksinmyynti voitaisiin hyvin organisoida kuten apteekkitoiminta.
Parittajan sukupuolella ei ole väliä sen enempää kuin ministerinkään sukupuolella. Parittaja muuten on usein aiemmin alalla toiminut nainen, kuten varmaan muistat esim. Venäjän edustuston jutusta.
Sinulla ei sitten ole mitään faktaa esitettävänä?
kirjoittaja, mutta faktoja löydät esimerkiksi Pro-tukipisteen toimintakertomuksista. Yhtenäkin vuonna yli 4000 yhteydenottoa) päivystysluonteista käynti. Se jos mikä kertoo, että prostituoiduilla on paha olo.
runkkaamista täysin luonnollisena ja siviiliseksiin kuuluvana asiana. Pornokytköksella tarkoitin pornoteollisuuden sairasta seksikuvaa, kertakäyttöseksiä vailla tunnetta ja anaaliseksikin esitetään siellä täysin luonnllisena toimeenpiteenä, jota jokaisen pitäisi haluta. Hohhoijakkaa, miten sairaalloista.
Pornoteollisuudessa ja prostituutiossa luonnollisena ja normaaliin seksiin kuuluvana pidetään eriteleikit, ryhmäpanot, konepanot, SM, alistusleikit, dominat. Joka tuollaista pitää normaalina, on itse on hoidon tarpeessa.
sinäkin tämän.
Miehet haluavat päästä osallisiksi toimintaan vaikka sitten vaatimalla suojelurahoja.
Jos ei omistaja suostu maksamaan,niin aletaan hakkaamaan huoria...
Kaikki on sallittua mikä sopii molemmille...
Suomessa yli puolet alle 55-vuotiaiden työkyvyttömyyseläkkeistä myönnetään nykypäivänä mielenterveydellisten syiden vuoksi, joten paha olo näyttää olevan muillakin kuin vain prostuilla.
aiheesta! : -) Olisikohan lipeämiseen syynä, se että prostituoitujen käyttäjät ovat luoneet harhakuvaa prostituution ihanuudesta, miten helppoa se ja tienaa hyvin! Totuús on aivan toinen.
Ei prostituutiota, niinkuin ei mitään muutakaan asiaa voi tarkastella muusta maailmasta erillään olevana kohteena.
Yhtä hyvin voisi väittää että prostituutio on vaarallista, koska prostituoidut ja heidän asiakkaansa eivät juurikaan elä yli 100 vuotiaiksi.
Kyllä rahalle aina ottajia on. Paha kello kuuluu kauas. Jos yksi lyö, sitten mennään toiselle hommiin. Alan naiset eivät ole yksinäisiä susia, vaan kontaktissa toisiinsa. Ystävättären kautta hommat yleensä aloitetaankin.
Eiköhän kertakäyttökulttuuri ole lähtöisin aivan muualta kuin ihmissuhteista, käsittääkseni kulutustavarapuolelta. Prostituutio on prostituutiota, ja sitä on ollut aina, vuosituhansia ennen minkäänlaista teollisuutta.
Porno taasen on oma lukunsa, eikä sen kytkentä prostituutioon ole läheskään suora.
Sovinisti = mies jonka kalulla on halut
Fenisti = nainen jonka tavaralla ei ole haluja
Kumpikohan on sairaampi?
Prostituutio palvelee pornoteollisuutta ja päinvastoin. Molemmat perustuvat kaupallisuuteen ja prostituodut tarjoavat pornoteollisuuden syöttämää sairaalloista, tunteetonta kertakäyttöseksin kuvaa.
prostuista ja asiakkaista hiviin.
Totta puhuen vielä enemmän kuolee Hiviin niitä, jotka eivät ole koskaan prostua nähneetkään.
Anna Kontulan raportin mukaan ei ole viitteitä siitä, että suomalaiset prostituoidut levittäisivät sukupuolitauteja. Piste.
huomannut, että lehmälistoilta löytyy 90 % viron hiv huoria, jotka käyvät suomessa keikkailemassa ja joita suomihoopo panee.
No antaa tulla
tyhmänä, itse kun!! Hiviä ei näe päältä ja yleisilä palstoilla ei saa viitata tunnistettavasti henkilöön. Voi voi Jalluseni, sua ja sun juttujasi saa nauraa! Olet elävä, kävelevä, joka päivä naurettavampi vitsi ; ))
Pahaa tahtoa näköjään löytyy muttei faktaa...
En harrasta navettaseksiä, senhän olen jo kertonut. Uskallan myös kirjoittaa vakinikilläni, niin että turhaan minuun viittailet, jos nikkini ei ole viestin yläpuolella.
Tutkimusten mukaan puolet prostituoiduista on suomalaisia, joten valinnanvaraa on. Ja heidän osuutensa lisääntyy koko ajan.
jälleen kerran! Jo edellinen HIV-tilasto antoi viitteitä tulevasta ja odotas kun saadaan seuraava!
oli mikä ja mistä se löytyy?
Mielikuvitus on kiva olemassa, muta kyllä aikuisen pitää erottaa kuvitelmat ja todellisuus toisistaan.
Sosiaali- ja terveysministeriö sekä Kansanterveyslaitos kutsuivat syyskuun alussa järjestöjen edustajia
infotilaisuuteen Suomen HIV-tilanteen tiimoilta. Viesti oli selkeä: HIV-tartunnat ovat Suomessa lisääntyneet
merkittävästi 2000-luvulla, kun tilannetta verrataan vuosien 1980–1999 aikana tapahtuneeseen kehitykseen. Erityistä
huolta kannettiin seksin välityksellä saaduista HIV-tartunnoista, joiden määrä tullee kuluvan vuoden 2006 lopulla
olemaan vähintään kaksinkertainen suhteessa tartuntojen määrään viisi vuotta sitten. Kehitystrendi on kuitenkin selkeä. Kun 1980-luvulla uusia HIV-tartuntoja todettiin
maassamme keskimäärin 31 vuodessa, sama keskiarvo oli 1990-luvulla 74 ja 2000-luvulla jo 133. Kaiken kaikkiaan
Suomessa on todettu 2038 HIV-tartuntaa (tilanne 10.10.2006).
Edellä mainitussa infotilaisuudessa hahmoteltiin mahdollisia uusia – tai unohdettuja –
valistuskohteita. Edelliseen vuosikymmeneen verrattuna HIV-tartunnat ovat eniten lisääntyneet heteromiehillä
(valtaosa tartunnoista ulkomailta, lähinnä Thaimaasta, nousussa Venäjältä ja Virosta saadut tartunnat) ja
homomiehillä. Samanaikaisesti tartunnan saaneiden keski-ikä on etenkin homomiehillä noussut 40 ikävuoden
tuntumaan.
Anna Kontula, Prostituutio Suomessa. Sexpo-säätiön raportti.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1345102
Yllä olevasta linkistä löytyy HIV-asiaan sellainen totuus, joka yritetään peittää laatimalla tilastot niin, ettei niistä voi suoraan nähdä todellista HIV-tartuntatapa suuntautuneis kansallisuus -tilannetta Suomessa.
Sitten tiedotustilaisuuksissa suomalaista heteroseksuaalista miestä yritetään väen väkisin propagoida syypääksi HIV:in leviämiseen Suomessa, vaikka KTL:n tilaston mukaan HIV on Suomessa etupäässä ulkomaalaisten ja homojen tauti, ja heteropuolellakin naisten pääasiassa ulkomaiselta kumppanilta saama.
Aivan uskomattoman hävytöntä touhua!
???
on iljettävä ja sairas yhteiskunnallinen ilmiö, joka pitäisi saada kokonaan kitkettyä pois Suomesta.
Joo ei tällaisia uusia asioita kuten prostituutiota tarvita. Se kuihtuu heti pois kun kukaan ei koskaan halua ostaa eikä myydä
rajoittaa ja laittaa naimisissa olevat maksullisten käyttäjät aisoihin ja suunnata "palvelu" vain sitä todella tarvitseville.
Mistä sinä tiedät, kuinka moni ukkomies todella tarvitsee maksettua seksiä?
Jos kotona vaimo ei halua seksiä tarpeeksi usein, tai on jopa täysin frigidi.
Pitäisikö miehen siinä tapauksessa vain elää puutteessa ja odottaa, että jos se vaimo joskus suostuisi seksiin.
ja kantaa moraalinen vastuu ottamalla ero! Se in hyvin yksinkertaista.
Huorilta saa seksiä aina kun maksaa, tosin voi joutua jonottamaan ja hyväksymään, että samalla pesällä käy tuhansia muitakin.