Mitä mieltä te muslimit olette siitä, ettei ei-muslimeja päästetä katsomaan Mekkaa? Onko se mielestänne oikein, vai tuomittavaa syrjintää?
Kuva Mekan tienviitasta:
http://www.littlegreenfootballs.com/weblog/?entry=8070_Apartheid_Mecca
Kuva Mekan tienviitasta:
http://www.littlegreenfootballs.com/weblog/?entry=8070_Apartheid_Mecca
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikä on järkeenkäypä selitys?
turisti paikka. Se on pyhä paikka, jossa palvotaan Jumalaa. Ei-muslimeilla ei ole mitään tekemistä siellä, koska siellä ei ole alkoholia, sianlihaa, alastomia naisia, eikä yökerhoja. Ei-muslimeilla olisi tylsää siellä.
rasisti.
Sinun mielestäsi taitaa olla sitten parempi että ei-muslimit käyvät Vatikaanin Pietarinkirkossa ryyppäämässä, huoraamassa ja sikaa grillaamassa?
on täysin sama jumala.. noin niinkuin teologisesti. Niin miksi eivät voisi kaikki ne, joilla tämä sama jumala on, käydä palvomassa häntä ihan missä huvittaa? Muslimi pääsee Suomessa mihin tahansa kristilliseen kirkkoon, mutta ei vain toimi toisinpäin, kummallista. Mihin sääntöön tuo pohjautuu, Koraaniinko? Jos se on myöhemmin kehitelty, se voitaisiin kai poistaakin.