Olen huomannut kaikkien sossujen luonteessa jotain erilaisuutta. He ovat usein omapäisiä, itsetietoisia, itsepäitä, teeskentelijöitä jne. Tässä olisi tutkijoille työtä tutkia heidän luonteenpiirteitä. Ovatko he jotenkin "luonnehäiriöisiä" leikkillisesti sanottuna? Hakeutuvatko he juuri tähän puolueeseen, koska tuntevat itsensä turvallisessa piirissä hyväksytyksi. SAK:n mainos lienee tuskin jäänyt hyväksymättä sdp:n jäseniltä, joten siitä sdp:n eliitin on turha puolustaa ettei ole nähnyt sitä aikaisemmin. JA HYVÄKSYIVÄTHÄN SOSSUT TÄMÄN MAINOKSEN, KOSKA EIVÄT REAGOINEET SIIHEN ENNENKUIN KANSALAISET ALKOIVAT TÄTÄ OIKAISTA.
Ovatko sdp:läiset erilaisia?
ainakin itseään täynnä
3158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Psykopaatti on häikäilemätön: hän saattaa sanoa ja tehdä muille aivan mitä tahansa. Hän voi loukata mitä törkeimmällä tavalla ja jatkuvasti. Hän on väkivaltainen, usein ruumiillisestikin mutta aina vähintään henkisesti. Perimmältään hän tähtää aina toisten ihmisarvon riistämiseen. Hän ei suo toisille varsinaisesti mitään vapautta, vaan kaikkien on palveltava ja palvottava häntä. Toiset ovat hänelle vain väline.
Psykopaatti ei siis koskaan anna anteeksi. Hän ei armahda ketään vaan päinvastoin kaivelee toisten elämästä esiin kaikki mahdolliset synnit ja pikku rikkeetkin. Ellei niitä ole, hän keksii niitä. Hän valehtelee sumeilematta ja kirkkain otsin, vaikka hän esiintyisi uskovanakin. Hän on hyvin kärkäs vetämään ihmisiä oikeuteen ja uhkaamaan heitä poliisilla ja tuomarilla. Hän pyrkii kaikin keinoin pelottelemaan muita, mikäli suinkin vain onnistuu. Niitä, joita hän ei pysty pelottelemaan, koska he ovat häntä voimakkaampia tai asemaltaan hänen yläpuolellaan, hän mielistelee olemalla samaa mieltä heidän kanssaan. Hän jakaa omassa mielessään ihmiset kahtia: toiset hän alistaa, toisia hän imartelee. Näille jälkimmäisillekään hän ei kuitenkaan tahdo hyvää. Hän odottaa kiitosta ja tunnustusta kaikilta, niin alistamiltaan kuin imartelemiltaan. Niitä, jotka eivät häntä ylistä, hän vastustaa ja vihaa".
Entinen pappikin sanoi, että tehkää kuten sanon, enkä kuten teen.
Heinäluoma valittaa, että ihmisten on voitava luottaa eläkkeisiinsä???
Demujen taitettu eläkeindeksi, eläkkeiden sika vero ymm.
Kansaneläkkeen poisto...
tämänkaltaisia piirteitä on kieltämättä olemassa.Mutta sitähän on nähtävissä muissakin piireeissä.Nämä paatithan ne näkyy tuolla väkivalta tilastoissa kun kaikki on avohoidossa.