Voiko luottaa?

Veskarin kanssa

minusta tuntuu että joka puolella vaan sanotaan että veskariin ei voi luottaa jos on luottamuksen pettänyt ja että veskari ei halua sitoutua. No minun veskari on parikin kertaa pettänyt luottamukseni kun olemme olleet ystäviä emmekä pari. Luottamuksen pettäminen on ollut sitä että puhuu asiosta muille joista ei pitänyt puhua. Nyt kun olemme yhdessä niin sanoin että ne asiat joista en halua muiden tietävän pysyy myös vain ja ainoastaan veskarini tiedossa tai minä pistän hanskat naulaan. Hän lupasi että ei enää mokaa kun ei kuulemma halua minua menettää.
Ja sitten on tämä sitoutumis juttu niin veskari todella halukas sitoutumaan ja puhuu paljon tulevaisuudesta mutta onko se vaan alku huumaa?

2

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vesmies

      Minä olen vesimies ja olen mielestäni todella luotettava. En ikinä menisi kertomaan toisen henkilökohtaisia asioita muille! Varsinkin jos minun käsketään pitää turpani kiinni. En kyllä muutenkaan ala aukoa päätäni. Vesimies on kyllä tietääkseni huono sitoutumaan. Ainakin itse olen. Saatan ensin todella haluta olla jonkun kanssa ja sitten kun olen hänen kanssaan alan lipsua. En sitoudu täysillä, mietin muita ja kyllästyn. Kenties vesimiehet eivät vain osaa asettua paikoilleen. Elämässä pitää tapahtua muutoksia ja siinä pitää olla jännitystä. Tämän ei sitten ollut tarkoitus lannistaa! Muista pitää elämänne jännittävänä!!

      • ap kitjoittaja

        Se minkä takia veskari puhui minun asiota on todella sekava homma, mutta nyttemmin kovasti tekojaan pyydellyt anteeksi ja luvannut olla puhutatta enää mistään mistä en halua muiden tietävän. Koko juttu on niin sekavaa ettei sitä tässä viiti edes ruveta setvimään. itse olen myös todella vaihtelun haluinen joten kyllästyminen saattaa tulla molemmilla. Mutta kun molemmat haluavat pitää elämässä pientä jännitystä ja vaihtelua arkeen niin toivottavasti se pitää suhteen kasassa=)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2553
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      183
      1826
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1647
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1291
    6. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      989
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      988
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      988
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      894
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      891
    Aihe