Nolottaa jo valmiiksi puolestasi!!

---

En voinut uskoa todeksi, että Suomen kansa valitsi tämän vuoden edustajakseen Hanna Pakarisen. Hannassa itsessään ei ole suurempia vikoja, mutta biisi on surkea. Siis SURKEA.

Tuollaisella ei pärjäisi edes Idolsin koelaulussa ja nyt se kipale edustaa meitä Euroviisuissa miltei ainutlaatuisen Lordin jälkeen.

Esitys joka seuraa Lordia, olisi pitänyt olla räväkkä, mihin Hanna kyllä pystyisi, mutta tämä kipale on pelkästään hermoja raastavan mitään sanomaton ja jankkaava. Hannan esiintyminen lavalla on yhtä sekasotkua, joka ärsyttää sekin.

Uskomatonta kyllä, joudun kaiken kaikkiaan sanomaan, että Hanna on mennyt alaspäin sitten Idols-esiintymisten ja kuvittelee nykyään, että pelkkä läsnäolo riittää voittoon kisassa kuin kisassa. Ei pidä paikkansa.

Esiintymiseen on panostettava ja kappaleen on olta iskevä ja ainutlaatuinen. Tuollainen jamppabiitti ei tule saamaan muuta kuin korkeintaa säälipisteitä. Hanna, tee se, mikä vielä on tehtävissä; laskeudu maan tasalle ja koeta muuttaa biisiä vähemmän ähkyksi, jos mahdollista. Kiitän!!

5

866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päxxä

      Mikähän viisu sun mielestä olis ollu parempi kuin Hannan kappale???
      ei niistä humppabiiseistä olis ollu mihinkään ja se kaunis ääninen "sänky" laulaja,jolla oli kyllä hyvät biisit, ei sovi euroviisuihin!
      Hannan kappale oli AINUT jonka voi laittaa esille!

      • Vali vali valiii

        Voi mennä viesti paremmin perille!


      • ---

        No vaikka se toiseksi sijoittunut.


      • ---
        Vali vali valiii kirjoitti:

        Voi mennä viesti paremmin perille!

        Ilmeisesti olet fani. Itse en ko. sivuilla käy.


    • hanna - ehh..

      Oot oikeessa Hannan suhteen, hänessä ei ole vikoja mutta laulu.. no se menettelee.. Mutta uskonpa, että Lordikin voitti vain maskien takia ja se Lordin voitto oli ensimmäinen ja samalla viimeinen. Kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe