on terapiaa Suomen kansalle.
Väyrynen valinta
ministeriksi
7281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jotkut asiat joudutaan oppimaan kantapään kautta, vaikka kuinka kipeää tekisi. Siitä on se etu, että muutos seuraavissa vaaleissa on aina sitäkin suurempi, kun oppi menee perille.
ja hyvä tulloo.
Joutaa jo varhaiseläkkeelle,sekoilemasta politiikassa.Hyvä,ettei Karjula saanut ääniä ministerin valintatilanteessa,samanlainen menneisyyden vanki,kuin väyrynenkin.Potkisivat nuo pihalle harmaantumaan,etteivät kuluta yhteiskunnan varoja turhuuksiin.
Olen lukenut silmät pyöreinä, miten Väyrystä haukutaan kirjaimellisesti. Mitäs mies on sitten tehnyt? Kertokaa nyt jotain ihan konkreettista. Jos mies ei vahvistanut kansanedustajuutta, on vain harvinaisen fiksu teko. Kaikki poliitikot vetävät kotiin päin, vain Väyrynen teki sen julkisesti. Siitäkö se kenkä puristaa.
Minusta Väyrynen on fiksu ja osaava mies, ja kansa sen tietää. Yritättekö sanoa, ettei Lapissa ole fiksuja, vain te etelän ihmiset röyhkeyksinenne ja olutkolpakko nyrkissä rohjetaan puhua. Tai täällä on juuri finneistä päässeitä opiskelijoita, jotka eivät tiedä tosi asioista mitään, suun pieksäntää vain.
Suurin virhe kansakunnan kannalta on EU.n kehityksen jarruttaminen,kuten paavo tekee ja teki EU parlamentissakin.Osaa varmaan jarruttaa ja vaikeuttaa keskustan uudistushalukkaita hallituksen edustajien toimia.On muuten hyvä antaa nuoremmillekin tilaa hallitustyössä,ettei vanhoilliset,menneisyyden vangit alasaja työpaikkoja
suomesta ulkomaille.
No, miksi kansa valitsi hänet, vanhan poliitikon. Kerropa ja analysoi vastaustasi.
Kansalaiset luuli,että naispressaa ei toiste tule suomeen.Vähän pidemmällä vaalikampanjalla meillä olis keskusta-oikeistolainen päämies presidenttinä.
Lapissakin on todella fiksuja naisia päättäjiksi,jos
halutaan vaaleissa nostaa areenalle,poistamaan nykyistä eriarvoisuutta.Nykyisillä päättäjillä ei ole sydäntä huomioida köyhiä,eikä tasa-arvoa edistäviä esityksiä lainkaan.Meidän periferioista ei huolehdi ykskään puolue suomessa,taantumus ja kurjuus lisääntyy kaiken aikaa,vaikka tilastoilla yritetään kaunistaa lukuja.