ministereissä rikollisia, PS-set on hiljaa kuin kusi sukassa.
Miksi PS-set ei pysy totuudessa
Kokoomus-
6387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vaan siellä maakuoppasi hämärässä sillä siellä sinulle maailmaa ja elämää, sen minkä tarvitset.
ovat siis ikuisia, aika mielenkiintoinen näkökulma. Eikö voisi samalla periaatteella jättää kaikki rikolliset liikennerikoksia myöten, loppuiäksi vankilaan, voisi vaan elättäjät loppua aika nopeasti yhteiskunnasta. Jos ikuiset rangaistukset ei aloittajalle kelpaa, mikä sitten olisi sopiva tapa sovittaa rikokset, kuolemako?
Ei koskaan saa moittia kokoomuksen apupuoluetta, miksi? Siksikö että on niin kuin samassa veneessä?
valitettavasti!
Persut nuolevat kokoomuksen persettä, luulevat siten olevansa herroja...
Niin, valitettavasti tuo ei ole totta vaikka sossut, vihreät ja muut kommarit niin haluaisivatkin. Mä en kerta kaikkiaan ymmärrä, ettei joku suomalainen halua, että eläkeläisten asema parantuisi, työvoimapolitiikka uudistettaisiin, opintotukea parannettaisiin jne.
Jos pistätte tukenne jollekin kolmesta suuresta puolueesta et saa mitään, olethan kuitenkin tarpeeksi älykäs havaitsemaan sen? RKP taas on avoimesti rasistinen ja syrjivä puolue, se ei halua mitään muuta kuin ruotsinkielisen herrarodun etua. Vasemmistoliitto on jäänyt menneisyyteen, sitä ei todellakaan kannata äänestää. Vihreille on todella epärealistinen ohjelma, kuka haluaa Suomeen tuhansittain maahanmuuttajia elätettäväksi(kyllä, työvoimapulaankin on parempia vaihtoehtoja), kun suomalaisillakin menee huonosti? KD taas on sinänsä okei, sillä on kuitenkin maahanmuuttopolitiikka kusessa enkä usko, että Räsäsen konservatiivit saavat Suomea ylös.
Perussuomalaiset taas ovat oikeudenmukaisia ja tervettä järkeä käyttäviä. PS:llä on kaikinpuolin realistinen ohjelma Suomen saattamiseksi hyvinvointivaltioksi.
Mieti ja tarkastele Persujen ohjelmaa ja katso Persujen otteita ja ehdotuksia viime vaalikaudella. Ne kertovat totuuden, joka on Persujen kannalta positiivinen, muitten puolueiden kannalta negatiivinen kun eivät Persujen ehdotuksia hyväksyneet.
perus tyhmä sökeltää omiaan.
Juuri esitetyn hallitusohjelman kautta nuo mainitsemasi asiat paranevat, mutta ei persujen ansiosta, vaan noiden toisten. Persuilla olisi ollut oma mahdollisuutensa olla mukana ottamassa vastuuta ja toteuttaa noita eläkeläisten etuja, opintotukien nostoa että myöskin työelämän uudistuksia, mutta ei.
Kun tyhmät persut jää mieluimmin oppositioon narisemaan, kuin että olisi mukana siellä jossa oikeasti vaikutetaan.