Onneksi olkoon...

...kaikki Keskustalaiset. Nyt on sitten aika lunastaa kaikki vaalien alla luvatut (mahdottomat?) lupaukset ja tavoitteet. Ei käy kepuja, demareita eikä ruotsalaisia kateeksi.
No, eipä tässä tarvitse odottaa kuin neljä vuotta Kokoomuksen tulevaa roimaa vaalivoittoa...
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kokoomuslaista kansantalouden hintalappupolitiikkaa.
Kansalaisten oma talous pitää olla kunnossa, ennenkuin kotimaisella yritystoiminnalla on kehitysmahdollisuuksia.

Äänestä

Neljän vuoden kuluttua perustetaan uusi sinivihreä hallitus kokoomuksen, vihreiden ja vaikkapa perussuomalaisten (kasvattavat suosiota uskomattoman paljon tällä vaalikaudella) kesken. Punamulta on paluuta menneisyyteen. Eiköhän saman tien kutsuta Väyrynen ja Sorsa takaisin päivän politikkaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sami kirjoitti:

...kaikki Keskustalaiset. Nyt on sitten aika lunastaa kaikki vaalien alla luvatut (mahdottomat?) lupaukset ja tavoitteet. Ei käy kepuja, demareita eikä ruotsalaisia kateeksi.
No, eipä tässä tarvitse odottaa kuin neljä vuotta Kokoomuksen tulevaa roimaa vaalivoittoa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu