Volvo tilaukseen, oli muuten sen verran tyyliä.
Tilaukseen Volvo V40 classic
variantti
111193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
toivottavasti se oli unta älä ainakaan keskellä päivää tilaa sitä traktoria jolla ei kulje kuin sontakärryt ja nekin huonosti
Viellä muutama vuosi sitten olis voinnu nauraa tosi paskasta naurua, mutta nythän se alkaa pikkuvolvokin pikkuhiljaa pysyä kehissä ilman helvetinmoista korjaamo rumbaa!!!
Menit siis vipuun ja otit tuollaisen paskan joka ei edes ole volvo. Mainoksen uhri joka kertoo matalalla miesäänellä kuinka BOL-BO on turrrvallinnen ja siinä on oikein nahkapenkit. Voi hellanlettas. Volvo V40 onyksi paskimpia autoja jota olen ajanut.
Päätöksesi ostaa uusi oli parempi valinta kuin ostaa käytetty s/v40. Koska käytetyissä melkein uuden hinta ja niissä ei Classic varaustusta.
Onnea!!
Onko tosiaan noin? Etpä ole kovin monella ajanut... Itse asiassa uskon että v40 on ainut jolla olet ajanut! Eli se on huonoin, mutta myös paras ajamistasi autoista...
Menit siis vipuun ja otit tuollaisen paskan joka ei edes ole volvo. Mainoksen uhri joka kertoo matalalla miesäänellä kuinka BOL-BO on turrrvallinnen ja siinä on oikein nahkapenkit. Voi hellanlettas. Volvo V40 onyksi paskimpia autoja jota olen ajanut.
Alempana luki että Golffiin mahtuu suurempi yhtenäinen laatikko kuin Volvoon.
Pitää muuten paikkansa. Volvossa on niin vino takalasi, että takapenkin selkänojasta ikkunaan on hyvin lyhyt matka.
Myös Golffi on painavempi. kokonaispaino 1850 kg ja omapaino 1280 kr, se on turvallisuutta.
Hinnassa tietysti Golf jää, samoin vakuutusmaksuissa ja bensankulutuksessa.
Ja onhan Volvo ruotsalainen merkki.
Niin s/v40 takatilat ovat lähinnä lapsille suunniteltuja. Yritin itse normaalinkokoisena ahtautua takapenkille ja huomasin että ahdasta oli ja oviaukko ei auennut tarpeeksi, että olisi sieltä vielä poiskin päässyt.
Kun kokeilin viereistä Passattia, niin tilaa oli reilusti ja ulospääsyssä ei ongelmaa.
Muuten passatti ei paljoa 40-sarjaa kalliimpi.
Joo tuota Passat minulla on tällä hetkellä, joten jos eri merkin nyt vaikka vaihtaisi.
Niin katselin myös itsekin v40t- mallia classic-varusteilla ja eniten kiinnosti juuri se nahkaverhoilu ja muut hyvät varusteet.
Mutta päädyin kuitenkin ww tuotteeseen, jonka saan tuokokuussa. En silti kadu valintaani, vaikka Volvo oli varustukseltaa huomattavasti parempi valinta.
Onko 40-sarjaan tulossa facelift kun tähän classic -malliin tuptaan aiemmin vain lisähintaan saatavia varusteita.
Eikös samanlainen tapaus ollut 70-sarjassa ennen uutta 70-sarjan faceliftiä?