Olen 25 vuotias mies. Harrastan helvetisti kaikkea eli kroppa on kunnossa lisäksi opiskelen korkeakoulussa ja olen ollut mallina erinäisiä kertoja.
Huorissa käynti on hienoa, ei paljon tarvi selitellä. Kysyin tytöltä et miten tää menee ni se sanoi et " riisut vaan vaattees ja sit me pannaan", ihan vitun hienoo ja simppeliä. Loppujen lopuks tuli halvemmaksi kun jonkun mimmin iskeminen ja drinkkien juottaminen... Nykyäänhän noi muijat ainakin suomessa avoimesti harrastaa muiden piikkiin juomista ja häipyy sit kun ei maistu enää.
Mä ainakin kannatan ilotyttöjä jos ne tekee sitä omasta tahdostaan.
Huorissa käynti on hienoa, ei paljon tarvi selitellä. Kysyin tytöltä et miten tää menee ni se sanoi et " riisut vaan vaattees ja sit me pannaan", ihan vitun hienoo ja simppeliä. Loppujen lopuks tuli halvemmaksi kun jonkun mimmin iskeminen ja drinkkien juottaminen... Nykyäänhän noi muijat ainakin suomessa avoimesti harrastaa muiden piikkiin juomista ja häipyy sit kun ei maistu enää.
Mä ainakin kannatan ilotyttöjä jos ne tekee sitä omasta tahdostaan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
hyväkroppainen malli...
sä ole tarkkailuluokan teini.
Jos kuitenkaan en ole tarkkailuluokalla vaan lähempänä ensimmäistä kuvausta niin mitä sitten?
Just joo.
kaikkeen täällä, käykää ulkona joskus. Tuskin noi ammattinaiset on teille kaikille läskeille ja muuten epäonnisille tarkoitettu.
sinä epäpuhdas ihminen.
Oma vääryydentekosi, jolla leuhkit on saastuttanut sinut.
Joka panee turvansa omiin lihaksiinsa yms. ei ole viisas.
En sano tätä vihassa vaan rakkaudellises nuhtelussa sun ikuiseks onnekses, jos otat neuvoni vastaan.
On totta, et naisetkin käyttäytyy baareis yms. huonosti, ahneesti ja laskelmoiden, mutta mitä muuta sitä tollasest hekumanpesästä, juottolasta, synnintekijöilt voi odottaa?
Voisitko katsoa galleriani "ruusujen keskellä" -linkin? Siinä on netistä löytämäni uskissisaren sivut. Sisaren Herrassa siis.
Hyviä vauvasivuja ym.
Vauvat tästä vielä puuttuisi. Enkä laita omaa turvallisuuttani lihasten varaan (aseet hoitaa homman paremmin). Jos nyt turvallisuudella tarkoitat uskoa (jumalaa) niin historian kirjaa eteen eikä tarvi edes kauas katsoa kun todetessaa miten papit innostuu.. Mä sentään pysyn vastakkaisessa sukupuolessa ja täysi-ikäisessä.
Ihmisen sukupuoli refleksit on eläimen kaltaiset ja jos ei halua perhettä perustaa eikä baareissa juosta itseään tyrkyttämässä, siihen on ratkaisu=) Niin ja mitäs siitä jeesuksen äidistä on sanottu, ammatista meinaan..
Taidat olla puhemiehiä...siis sanavalmis yksilö.
Aseista: älä tapa on yksi suojeleva käsky,
mutta ihmiset eivät ole totelleet Jumalaa.
Tarkoitan turvallisuudella sitä mihin ihminen laittaa turvansa elämänkantavana voimana, oikein käsitit. Monet naiset laittavat kauneuteensa itsetuntonsa ja luottavat siihen elämässään ja vielä satavuotiaanakin laittavat itseään huom. vääräl asenteel.
Viittasit pappien saastaisuuteen huorin tekemisen alueella, ei pappistittelit, kirkkoon kuuluminen, pelkkä kaste tee ketään -you know- autuaaksi, vaan henk.koht suhde Jumalaan ja Jeesukseen, synneist vapautuminen ja Jumala puhuu meille ihmisille. Nytkin mä tiedän, et on Jumalan tahto, et mä luen erästä vaikeaa vierasta kieltä ja mähän luen vaik niin tajuttoman laiska oonkin.
Herrani äiskästä: Maria nuori neitsyt, Pyhä Henki meni hänen ylleen, se on yliluonnollinenasia, joka kirkastuu vasta muun uskon myötä. Kyllä Maria oli Jumala rakas, kun valitsi hänet Jumalan äidiksi maan päällä.
sukupuolisesta halukkuudesta: seksi kuuluu avioliittoon yhden miehen ja vastaavasti yhden naisen väliseksi ihanuudeksi. Jos et ole naimisissa, niin Jumalan lapseksi tultuasi, rukoile Kaikkivaltiasta hallitsemaan sinua silläkin elämän osa-alueella niin ei tarvi kärsiä tai toimia kuten eläin.
Sulla on oikeen perusteluja toiminnallesi, mut ei silti hyviä, jos tahtoo valita parhaan kuninkaallisen tien ja kuulla itse Jumalan äänen. Jumala on ihana, kun Hän voi yhtäkkiä hyvittää mulle jonkun pahuuden mitä mulle on tehty tai vaan osoittaa mulle et hän lukee mun ajatuksia.
Näetkö unia muuten?
raamatus ns. huonoista naisista, jotka teki parannuksen synneistään Jeesuksen kohdatessaan. Kirjaviisaat tekopyhyydessään inhosivat Herran käyttäytymistä ja puhdasta rakkautta näitä naisia kohtaan. Naiset löysivät Jumalansa, eivät enää huoranneet tyhjyyteensä.
Osaatko -asiast toiseen- selittää, mitä tarkottaa provoilla jollekin? Kyllähän mä arvaan, et se on sellast reagoinnin hakua ja ei tosissaan- olemist, mut mä en sellast harrasta. Puhun aina -ainakin pyrin puhumaan aina sydämelt sydämel. Osoitan kyllä synnit joskus voimakkaasti, mutta kuten toivottavast huomaat kunnioitan ja rakastan ihmisiä.
yksi salaisuus kaikkeen on päästää irti paatumuksesta, itkeä, kun itkettää, monet ei löydä Jumalaa, kun paaduttavat sydämensä, vaiks tuntuu, et on iso pato ja kauheet niagarat sydämessä, niin kandee antaa vaan palaa ja antaa silloin itkun tulla kun se tulee.
No josko tuota vähän vielä ja sitten niitä unia näkemään.
1. Ihmisen erottaa eläimistä suuret aivot. Ihminen on geneettisesti lähempänä orankia kuin hevonen sepraa.
2. Kaikki eläimetkään eivät elä saman kumppanin kanssa koko elämäänsä.
3. Välttääkseen turhat avioerot kaikkien ei kannata mennä naimisiin.
4. Itsekseen puuhastelu voi olla joskus nihkeätä, eli tarvii naista aika-ajoin.
5. Da Vinci koodi on hyvä leffa.
6. Magdaleena oli prostituoitu.
7. Ristiretkillä on tapettu pirusti porukkaa.
8. Jumalan nimeen on tapettu pirusti porukkaa, kaikki uskonnot pitäis kieltää lailla.
9. Raamatun kirjoittajia on niin paljon että jos niillä olis ollu suomi24 sivusto käytössä, ne olis varmaan tehnyt sen näiden kirjoitusten pohjalta sen tyylisesti siinä varmaan kävi, lisäks ne lipitti niin paljon viiniä että voiko niitä todesta ottaa.
10. Heprea on vaikea kieli.
11. Kaikkien sekopäiden keskellä mä en käännä toista poskea, ihmisillä on oikeus puolustaa itseään. Eye for an eye.
12. Allahu Akbar----> which one and how great?
öit
Nimimerkkisi viittaa salaiseen syntiin jonka olet tehnyt... sydämessäsi?
Raha on ratkaissut aina. Mua kiinnostaa miten ne raamatun parannuksen tehneet huorat tulivat sen jälkeen toimeen. Löysikö ne jonkun vakioasiakkaan sponsoriksi?
Sen tiedän kokemuksesta, että huora on hyvin halukas heittäytymään yksinoikeudella yhdelle sponsorille, jos tältä vaan löytyy hänelle annettavaksi pari tonnia kuussa.
No josko tuota vähän vielä ja sitten niitä unia näkemään.
---Niin oletko nähnyt unia?
1. Ihmisen erottaa eläimistä suuret aivot. Ihminen on geneettisesti lähempänä orankia kuin hevonen sepraa.
2. Kaikki eläimetkään eivät elä saman kumppanin kanssa koko elämäänsä.
----Ihmisillä ja eläimillä on geenejä joo
3. Välttääkseen turhat avioerot kaikkien ei kannata mennä naimisiin.
4. Itsekseen puuhastelu voi olla joskus nihkeätä, eli tarvii naista aika-ajoin.
-----Jumala kyllä siunaa hänen tahtonsa tekeviä lapsiaan myös avioliiton alueella ja voi antaa ihmiselle hyviä vinkkejä, miten toimia makuuhuoneessakin ja millä ajoituksella.
Kun Jumala on ihmisen Herra, naimaton ihminen voi antaa himonsakin Hänen hallittavakseen, kunnes Jumala siunaa avioliitolla ja valitsee maailmasta parhaan puolison just mulle.
5. Da Vinci koodi on hyvä leffa.
----enpä oo kattonu
6. Magdaleena oli prostituoitu.
----"oli" joo , kunnes Jeesuksen puhdas rakkaus vapautti hänet haureuden kahleista ja Maria alkoi seuraamaan Jeesusta. Kyllä hän löysi jotain niin paljon parempaa Jeesuksessa, kun jätti prostituoidun hekumat ja paksun lompakon ja tahtoi kuunnella Jeesusta.
7. Ristiretkillä on tapettu pirusti porukkaa.
8. Jumalan nimeen on tapettu pirusti porukkaa, kaikki uskonnot pitäis kieltää lailla.
-----Se onkin just niin hävytöntä. Jumalan laki sanoo: älä tapa, eikä siihen oo mitään poikkeuslupia anottavissa. Jumala itte sanoo raamatus: on monia, jotka sanoo Herra, Herra, mut ne ei pääse taivaaseen. Jumala sanoo niille tuomiolla, et menkää pois minun luotani te laittomuuden tekijät, minä en ole koskaan teitä tuntenut.
Raamatun mukaan harvat ovat ne jotka löytävät Jumalan. Suomikin on täynnä kirkkoja, jossa Jumala ei ole valitettavasti läsnä. Kirjain (sana) kuolettaa, mutta Pyhä Henki tekee eläväksi.
9. Raamatun kirjoittajia on niin paljon että jos niillä olis ollu suomi24 sivusto käytössä, ne olis varmaan tehnyt sen näiden kirjoitusten pohjalta sen tyylisesti siinä varmaan kävi, lisäks ne lipitti niin paljon viiniä että voiko niitä todesta ottaa.
--------- Mistä tiedät paljonko Jeesuksen lähimmät oikeesti joi viiniä?
On raamattu ihmisten kirjoittama, mutta samalla elävä sana ja yksi todistus Jumalan olemas olosta. Pyhä Henki on yksi todiste, pyydä Herraa Jeesust sydämees ja antamaan kaiken synnin anteeks ja ilmestymään sulle, jos teet ton tosissaan niin Jumala kyl antaa sul vastauksia sun henkeen suoraan paremmin kun mä osaan. Kyse on näis hommis vaan siit, tahdotko. Kuuntele Radio Deitä iltasin, silt suuremmast pääst tajuuksii.
10. Heprea on vaikea kieli.
------pakkoks sun on sitä lukea. Jumala on vain mua sitä pyytäny lukemaan. Ken=kyllä ja loo=ei
ata=sinä (kun on miehest kysymys)
11. Kaikkien sekopäiden keskellä mä en käännä toista poskea, ihmisillä on oikeus puolustaa itseään. Eye for an eye.
------ei luonnollisen ihmisen voimal viitikään kääntää toista poskea. Sähän olet lukenut ja tiiät paljon periaatteita, mut sana on sulle ehkä vielä kuollut, koskapa et ole uudesti syntynyt ylhäältä. Tahdotko tietää salattuja asioita, joita vain Pyhä Henki tekee eläväks???
12. Allahu Akbar----> which one and how great?
-----en tajuu noin hienoi sanoi
Oot ihan liian hyvä tyyppi kuules jäämään Kristuksen suuren salaisuuden ulkopuolel, Hänes on elämä ja yltäkylläisyys. Mäkin oon rukoillu vaiks mitä ja ssaanu.
öit
Et varmaankaan huomannut, että Isän_prinsessa on kirjoitettu Isolla I-kirjaimella.
Jumalan rakkaus on puhdasta ja Hänen lapsensa voivat myös rakastaa Hänen rakkaudellaan.
T: yksi joka luuli, että vain hetken verran rakkaus on lumivalkoinen
ne puhdistuneet naiset tulivat toimeen, niin kuin minäkin rahapulassani monesti, se on Jumalan avulla -käytännössä joku antaa pyytämättä yht äkkiä sata euroo. Eteläs olin rukoillu et dödöt ei loppuisi matkalla ja just aamul vedin viim. suihkauksen ja illal sain rahaa kahteen dödöön (miehel kans).Uskovat pitää yhtä ja mielellään antaa omastaan ja ruokkii toisiaan.
Raamatussa Jumala lähetti kaarneet tuomaan lihaa yhel Jumalan miehel. Kyl niit keinoi on, kun tahtoo puhdistua, pyytää synnit anteeks ja tulla Jumalan lapseks.
Ra-asa isalamanu para-di-zoda oe-cari-mi aao iala-piregahe Qui-inu. Enuai butamonu od inoasa ni pa-ra-diala. Casaremeji ujeare cahirelanu, od zodonace lucifatianu, caresa ta vavale-zodirenu tol-hami. Soba lonudohe od nuame cahisa ta Da o Desa vo-ma-dea od pi-beliare itahila rita od miame ca-ni-quola rita! Zodacare! Zodameranu! Iecarimi Quo-a-dahe od I-mica-ol-zododa aaiome. Bajirele papenore idalugama elonusahi-od umapelifa vau-ge-ji Bijil - IAD!
http://www.chessbase.com/images2/2004/bilbao64.jpg
älä lue raamattua kuin piru.
jeesuksen äiti oli neitsyt, ja häneen meni pyhä henki.
siis tarkoitat maria magdaleenaa joka oli prostitoitu, muista että raamatun kertomuksessa naimississa oleva nainen saatiin kiinni aviorikoksesta ja meinattiin kivittää, jeesus meni väliin ja sanoi kivittäjille, se saa heittää ensimmäisenä joka on synnitön, kukaan ei heittänyt
eikä jeesuskaan tuominnut vaan sanoi naiselle mene rauhassa äläkä syntiä enää tee.
kun saat omia lapsia haluatko että heistä tulee prostitoituja, muutamasta eurosta suostuvat anaaliin oraaliin ja normaaliseksiin??
ja voitko katsoa vastasyntynyttä viatonta tyttöä kasvoihin joka on jumalan rakkaus puhdas, ajattele tekojasi.
Katsoin ulos, asia selvisi. Siellähän alkaa olla täydenkuun aika.
Nämä sekotekstit ei enää ihmetytä.
Eiköhän jo unohdeta tuo neitseellisen sikiämisen myytti. Sitä kun ei tapahdu selkärankaisilla. Alkuperäinen teksti sanoo: nuori nainen tulee raskaaksi. Jeesus itse puhui ihmisen pojasta, jolla hän viittasi juuri isäänsä. Tuohon aikaan pojat tunnistettiin ja tunnustettiin isänsä kautta. TArina on siis jälleen se aika tavallinen tarina. Nasaretissa tulee nuori naimaton nainen raskaaksi. Joosefilla ei kai olisi hätää ollut, mutta Maria olisi taatusti kivitetty, elleivät molemmat olisi paenneet Beethlehemiin. Kun Maira oli vielä Aramealainen, ei hänen asemansa juudealaisyhteisössä taausti olisi ainakaan helpottanut tilannetta.
Sitten vielä pieni kuriositeetti: Jeesukseen viitataan usein Daavidin poikana. Tekstikertoo, että juuri Joosef oli "Daavidin huonetta ja sukua". Joosef siis oli pojan isä. Mistä legenda sitten lähti liikkeelle? Teksteissä mainitusta poikalasten murhasta ei ole löytynyt historiallisia todisteita. Muutenkin koko tarina nojaa aika paljon Persialaisiin astrologeihin. Hyvä kasvupaikka lienee ollut Egypti, jonne nuori perhe pakeni Herodesta. Siellä oltiin vähitellen jättämässä taakse Faaraoiden aika, eikä Kuuluisa Kleopatrakaan enää maata hallinnut. Kansan suussa kuitenkin elivät vielä Uuden valtakunnan aikaiset uskomukset jumalista ja heidän pojistaan. Tästä kai sitten lähti liikkeelle koko läntisen maailman hurmannut ajatus.
Joosefin myöhemmät vaiheet ovat jääneet hämärän peittoon. Hän lienee ollut mukana vielä pojan bar- mitzvassa, mutta katosi sitten kirjoituksista.
20-luvulla oli Rooma vakiinnuttanut valtansa ja juutalaiset kapinoivat uutta valtiasta vastaan. Useimmat kiinnisaadut kapinalliset teloitettiin, mutta jokunen päätyi myös Rooman "työleireille"
Entä sitten se teloitus? Rooma ei välittänyt kaikista profeetoista, mutta juuri Palestiinan alueelle ilmaantui ajan laskumme alun tienoilla useita uusia julistajia. Monia seurasi suuri joukko ihmisiä. Varmasti sekä Johannes, että Jeesus olivat vain kaksikko monien joukossa. Vuoden 30 tienoilla roomalaiset teloittivat useita "lahkojohtajia" heidän kiihotuspuheidensa vuoksi. Teloitukset on tarkkaan luetteloitu ja luetteloja on löydetty. Ristiinnailtsemisesta luovuttiin, koska se oli ituskallinen, mutta epävarma. Monet ristiinnaulitut ja kuolleiksitodetut "heräsivät henkiin" myöhemmin. Tilanne kävi niin hanalaksi, että naulitsemista luovuttiin ja koko valtakunnassa otettiin käyttöön uusi teloitusmenetelmä, joka jatkui aina uudelle ajalle saakka ja hävisi vasta tuliaseiden kehittyessä.
Etkö sinä usko Jumalan voimaan?
Sinuakaan olis ,,jos ei ole Jumalaa! Jumala antoi ihmiselle elämän ,,siis vain Jumala voi tehdä neitseellisen syntymisen mahdolliseksi!
Jeesuksen tapauksessa se vain toteutuikin,,ei enää
nykyään,,meidän pitää vain nähdä sen syntymisen tarkoitus?!! Todisteita löytyy !!! Ajattele asioita!!
Ateistikin joutuu jossain vaiheessa myöntämään
Jumalan Kaikkivaltiaan olemassolon! Usko pois,ennenkuin on myöhäistä!!
"Mä ainakin kannatan ilotyttöjä jos ne tekee sitä omasta tahdostaan."
Harva tekee omasta tahdostaan..
Harva on työhön pakotettu, ellei sitten saivarrella sillä, onko työ yleensä koskaan vapaaehtoista.
Käy vaan, niin käyn minäkin. Kallistahan se on. Siitä maksamisesta tulee morkkis ja huono omatunto, ei niinkään maksullisesta seksistä. Ainahan se seksi sitten kumminkin jotakin maksaa. Ajatellaan nyt vaikka ravintolajuttuja ja taksikyytejä. Protestanttina kärsin kovasti seksin aiheuttamasta rahanmenosta. Vaikka vähän hassua valistaa: Seksin ostosta voi joutua linnaan. No poliisiviranomaiset ehkä ajattelee, että tavis pelkää joutumista taipumustensa takia em. viranoamisten asiakkaaksi..