miten aprilia sr:n saa kulkemaan 55-60 km/h

Miten saa aprilia sr:n saa kulkemaan suurinpiirtein 55-60 km/h?
2307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ota variaattorin prikka pois..Saattaa mennä vähän kovempaakin sen jälkee..?

Äänestä

Jos SR:äsi on ditech (eli suoraruisku) niin siellä ei vissiinkään ole muita kuristuksia kuin variaattorin prikka. Kaverilla on SR ja prikan poisotolla oli huiput 89 km/h mittariin jossain vaiheessa, tosin mittarit usein valehtelee hiukan. No eli jos haluat sen kulkevan 55-60 km/h niin yksi vaihtoehto on että laitat pienemmän prikan jolloin huippunopeus nousee hiukan... kun en tosta SR:än tekniikasta enempää tiedä niin en viitti päätäni enempää aukoa:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiTiedä kirjoitti:

Miten saa aprilia sr:n saa kulkemaan suurinpiirtein 55-60 km/h?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu