minkälaisia mittoja?

millaisia mittoja olette saaneet rakenneultrassa sikiöstänne? meillä pään halkaisia vastasi 3 päivää isompaa/vanhempaa ja muut mitat esim reisluu oli jopa 2 viikkoo pienemmänkokoinen.. olen hieman huolissani.. miksi pää olikin sikiöllä isompi mität viikot näytti ja muut olivat pienemmänkokoiset. :(
1307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oli pään halkaisija myös muutaman päivän (4 muistaakseni) suurempi kuin viikot, reisiluu taisi olla 2 päivää viikkoja pidempi. En tiedä tarkoittako tuo mitään, kun reisiluu teillä on noinkin paljon pienempi, mutta luulisi että rakenneultrassa olisi sanottu, jos siinä jotain on. Jos olet epävarma, soita ihmeessa äitipolille tai neuvolaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


20-21 viikolla kirjoitti:

millaisia mittoja olette saaneet rakenneultrassa sikiöstänne? meillä pään halkaisia vastasi 3 päivää isompaa/vanhempaa ja muut mitat esim reisluu oli jopa 2 viikkoo pienemmänkokoinen.. olen hieman huolissani.. miksi pää olikin sikiöllä isompi mität viikot näytti ja muut olivat pienemmänkokoiset. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu