Suomen maajoukkueessa ei ole kuin berg ja Nummelin jotka täyttävät pakeista kansainväliset mitat. Puolustuspeliin tullee Suomi kaatumaan. Mitenkähän lie se Sami Salo olisko vielä tulossa?
Timonen petti kyllä pahasti, mutta toisaalta ei voi moittiakkaan. Parempi niin jos ei ole pelihaluja.
Timonen petti kyllä pahasti, mutta toisaalta ei voi moittiakkaan. Parempi niin jos ei ole pelihaluja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kukkonenko ei muka pärjää kansainvälisillä kentillä? Mutta kieltämättä pakeista on pulaa...
kelpaa sulle mutta jo kahdet mm-finaalin ratkaisumaalit aitiopaikalta todistanut Aki Petteri sitten on kansainvälisen tason pakki? Käy huvikses kysymässä Toronton kekustelupalstoilta onko kellään hazardi Akia ikävä, Numppakin oli varsinkin loppupeleissä viltissä useempaan otteeseen.
Kukkonen on loistava, mutta siltikin materiaali on liian kaponen. Kukkonen taitaa olla noista ainoa joka edes jotenkin osaa laukoa.
Pahoin pelkään näin itsekin. Ei näistä puukäsistä (Saravo, Laatikainen) etunenässä oo kansainväliselle tasolle. Saloa ja Timosta oltais kaivattu, jotta taso olis riittäny mitalipeleihin...harmi.