3 litraa sadalla?

Pitääkö paikkansa?

Tuossa myynnissä: http://snipurl.com/1hsht

1.0 l diesel Charade, väitetään kuluttavan 3 l/100km... Voiko pitää paikkansa?

10

4037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kullg

      googletapa: telajärven autotehdas, löydät uusia autoja, joiden tiedot pitävät paikkansa yhtä hyvin kuin tuon daihatsun. (saman tekijän sivut)

    • Kaverisi

      Meillä oli tuommoinen ja se kuluttu kesällä 4,5l ja talvella 4,8l Ajeltiin kolme vuotta ja 80tkm. Erinomainen kulkuväline, ei mitään korjattavaa koko aikana. Mutta ite en ostaisi semmoista käytettynä, Maahantuojaa ei ole ja osien hinnat aivan törkeitä, varsinkin jos dieselmoottoriin tulee vikaa.

      • Heikki

        Ihme, että Daihatsulle ei ole löytynyt maahantuojaa. Uusi Copen voisi lähteä tilaukseen, jos maahantuoja olisi. Hinnan pitäisi tietysti olla kohdallaan.


      • kannattanee
        Heikki kirjoitti:

        Ihme, että Daihatsulle ei ole löytynyt maahantuojaa. Uusi Copen voisi lähteä tilaukseen, jos maahantuoja olisi. Hinnan pitäisi tietysti olla kohdallaan.

        kysellä.niillähän on jossain uudessa mallissa tuo vanha daihatsun kone


      • mikko87

        Minulla on daihatsu Charade 1.3 ja se kuluttaa noin 10.3l 100km.


    • paikkansa

      kaikki autot kuluttaa 3litraa sadalla. vähintäänkin.

      • SUUPALTTI

        auto ei liene ole vienyt bensaa vuosiin.


    • joskus itse ajanut

      Tuommoisella autolla . Laiskahan se oli mutta kyllä se pontevasti meni. Samaisessa autoliikkeessä on muitakin hyviä autoja suosittelen ihan vilpillisesti. Mutta ihan oikeasti se daihatsun turbomalli oli aikanaan ihan kelpo pöristin vieläkin niillä ajaisi jos olisivat uusia mitä nyt koiran kanssa kolarissa kuolisi kumpikin mutta niin sitä ajettiin muutama vuosikymmen taaksepäin tyytyväisesti ja ei ollut hemmetin sähkövikoja niin apljon autoissa ja ne sai kuntoon usea mies alkeellisissa oloissa nyt ei edes ammattihuoltomiehet vituttaa kehitys toisinaan ja joka merkillä on vikoja toisinaan.

    • mikko88

      Ei voi pitää koska auto mikä auto niin se kulutt
      aa vähintää 6.2L sadalla. Mistä sait tietää että se kuluttaa niin vähän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      19
      3737
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3049
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2305
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      2105
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      19
      1966
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1632
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      40
      1586
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1502
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      487
      1430
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1414
    Aihe