3 litraa sadalla?

Pitääkö paikkansa?

Tuossa myynnissä: http://snipurl.com/1hsht

1.0 l diesel Charade, väitetään kuluttavan 3 l/100km... Voiko pitää paikkansa?

10

4030

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kullg

      googletapa: telajärven autotehdas, löydät uusia autoja, joiden tiedot pitävät paikkansa yhtä hyvin kuin tuon daihatsun. (saman tekijän sivut)

    • Kaverisi

      Meillä oli tuommoinen ja se kuluttu kesällä 4,5l ja talvella 4,8l Ajeltiin kolme vuotta ja 80tkm. Erinomainen kulkuväline, ei mitään korjattavaa koko aikana. Mutta ite en ostaisi semmoista käytettynä, Maahantuojaa ei ole ja osien hinnat aivan törkeitä, varsinkin jos dieselmoottoriin tulee vikaa.

      • Heikki

        Ihme, että Daihatsulle ei ole löytynyt maahantuojaa. Uusi Copen voisi lähteä tilaukseen, jos maahantuoja olisi. Hinnan pitäisi tietysti olla kohdallaan.


      • kannattanee
        Heikki kirjoitti:

        Ihme, että Daihatsulle ei ole löytynyt maahantuojaa. Uusi Copen voisi lähteä tilaukseen, jos maahantuoja olisi. Hinnan pitäisi tietysti olla kohdallaan.

        kysellä.niillähän on jossain uudessa mallissa tuo vanha daihatsun kone


      • mikko87

        Minulla on daihatsu Charade 1.3 ja se kuluttaa noin 10.3l 100km.


    • paikkansa

      kaikki autot kuluttaa 3litraa sadalla. vähintäänkin.

      • SUUPALTTI

        auto ei liene ole vienyt bensaa vuosiin.


    • joskus itse ajanut

      Tuommoisella autolla . Laiskahan se oli mutta kyllä se pontevasti meni. Samaisessa autoliikkeessä on muitakin hyviä autoja suosittelen ihan vilpillisesti. Mutta ihan oikeasti se daihatsun turbomalli oli aikanaan ihan kelpo pöristin vieläkin niillä ajaisi jos olisivat uusia mitä nyt koiran kanssa kolarissa kuolisi kumpikin mutta niin sitä ajettiin muutama vuosikymmen taaksepäin tyytyväisesti ja ei ollut hemmetin sähkövikoja niin apljon autoissa ja ne sai kuntoon usea mies alkeellisissa oloissa nyt ei edes ammattihuoltomiehet vituttaa kehitys toisinaan ja joka merkillä on vikoja toisinaan.

    • mikko88

      Ei voi pitää koska auto mikä auto niin se kulutt
      aa vähintää 6.2L sadalla. Mistä sait tietää että se kuluttaa niin vähän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6494
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3883
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3280
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      378
      1783
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1408
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1350
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1033
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      986
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      910
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe