Rinnat imetyksen jälkeen

Moi

Imetys muka ei vaikuta rintoihin ja pah. Rinnat kaksi pitkääa imetystä takanaimetyksen, aikana C ja nyt varmaan pieni A :( eikä ole mitenkään täyteläiset enää tietenkään :)

Onko olemassa mitään "suurentavia" rintaliivejä vai onko silikonit ainut vaihtoehto ?
Onko muita joille näin käynnyt
101019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ajattelin ostaa Biothermin Bust n' Up voiteen ensiavuksi. Jos se ei auta näihin nahkarukkasiin - äitini väitti kyllä rintojen palautuvan jossakin vaiheessa muotoonsa - niin ei auta kuin hankkia kunnon geelirintsikat. Silikonit eivät sovi minun ideologiaani, vaikka toisaalta ymmärrän Susanna Sievistä ihan hyvin. :)

Äänestä
  • voidetta tuo on? ja mikä vaikutus ja paljon maksaa?? ja mistä saa? :)

    Äänestä

  • yyty kirjoitti:

    voidetta tuo on? ja mikä vaikutus ja paljon maksaa?? ja mistä saa? :)

    Varmaan suurimmat tavaratalot (Sokkari, Stockmann) myyvät tuota voidetta. Voiteen tarkoitus on nimensä (Bust n' Up) mukaisesti kohottaa ja kiinteyttää povea. Sekä keskustan että Jumbon myyjät kertoivat kokeilleensa voidetta ja vakuuttivat sen toimivan. Sitä ei tosin saa käyttää imetys - ja raskausaikana vaan minunkin on odotettava vielä hetki. Hinta taisi olla 70 euroa. Toivottavasti myyjät eivät höpsineet omiaan, vaikka toisaalta luulen, että painovoima on tehnyt tehtävänsä eikä rinnat enää nouse. Mutta aina pitää kokeilla! :)

    Äänestä



  • Ei kai kukaan nyt oikeasti usko noihin humpuukirasvoihin?

    Äänestä

  • <<< kirjoitti:

    Ei kai kukaan nyt oikeasti usko noihin humpuukirasvoihin?

    jos ne tissit on kerran rupsahtanu niin siihen ei auta mitkään voiteet,sanoohan tuon jo järki.miten joku voide muka voi poistaaa sen löystyneen ihon??ei mitenkään!ne ei oo muuta kun rahastusta nuo voiteet.

    Äänestä

  • Ja toimii yhtä hyvin kun raskausarpia MUKA häivyttävä voide, eli revi setelisi vaikka kaupan ovella jos hinku päästä eroon. Rasvat eivät repsahtaneisiin rintoihin tehoa. PISTE.

    Itselläni rinnat palautuivat muutama kuukausi imetyksen loputtua, ei tietenkään alkuperäiseen komeuteensa, mutta jotenkin kiinteytyivät. Minulla ei kyllä rintojen koko ole imetyksissä juurikaan pienentynyt (suurentunut kylläkin väliaikasesti!!) alkuperäisestä, ehkä tälläkin osuutta asiaan

    Äänestä

Pieneni puolella koolla ja tuli pussukat. Tein testin ennen ensimmäistä raskautta pysyykö kynä rinnan alla eikä pysynyt, kaksi raskautta/imetystä takana ja hyvin pysyy kynä tai useampikin rinnan alla.

Äänestä

pilaa rintoja, vaan jo pelkkä raskaus riittää, ainakin minun kohdallani näin..
En imettänyt poikaani lainkaan, missään vaiheessa, sillä minulta ei tullut yhtään maitoa, vaikka kaikkia keinoja kokeiltiin.
Minulla oli B kupit ennen kuin aloin odottamaan, C-kupit raskauden aikana ja synnytyksen, kun sitten raskauskiloja lähti, hävisi ne tissitkin. Nyt on A-kupit, ei mitään tietoa niistä terhakoista B-kupeista mitkä oli ennen raskautta. Ja kaiken huipuksi, NÄMÄ ROIKKUU! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PInja kirjoitti:

Moi

Imetys muka ei vaikuta rintoihin ja pah. Rinnat kaksi pitkääa imetystä takanaimetyksen, aikana C ja nyt varmaan pieni A :( eikä ole mitenkään täyteläiset enää tietenkään :)

Onko olemassa mitään "suurentavia" rintaliivejä vai onko silikonit ainut vaihtoehto ?
Onko muita joille näin käynnyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu